Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Код товару: 139995 |
Фотографії
0 людей додали у Вишлист
Автор: Маршалл Маклюен
Видавництво: Лабораторія
Обкладинка
Тверда
К-ть сторінок
384 стр
ISBN
978‐617‐8299‐69‐9
Формат
145х215 мм
Мова
українська
Технології як засіб трансформації і переосмислення людини. «Галактика Гутенберга», написана 1962 року соціологом Маршалом Маклюеном, відкрила світові поняття «глобального села»: як вплив масової комунікації і розвиток технологій, особливо винайдення друкарського верстата, впливали і трансформували європейську культуру та людську свідомість.
Маклюен досліджує появу того, що він називає «людиною Гутенберга» — суб'єкта, який з'явився зі зміною свідомості, спричиненою появою друкованої книги. Посилаючись на власну аксіому «медіа — це повідомлення», він стверджував, що технології — це не просто винаходи, якими користуються люди, а засоби, за допомогою яких переосмислюють себе. Чи правда, що винахід рухомого шрифту став вирішальним моментом у переході від культури, якою нас забезпечували всі органи чуття до тиранії візуального?
Як і чому винахід друкарського верстата став причиною виникнення націоналізму, дуалізму, панування раціоналізму, автоматизації наукових досліджень, уніфікації та стандартизації культури і відчуження індивідів? Маршал Маклюен передбачив драматичні технологічні інновації, що докорінно змінили спосіб нашої комунікації. Особливо виникнення мережевого, стиснутого «глобальне село», яке виникне наприкінці XX та у XXI століттях — попри те, що книга була написана, коли чорно-біле телебачення було повсюдним.
Чому варто прочитати книжку «Галактика Гутенберга»?