Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Код товару: 141347 |
Фотографії
0 людей додали у Вишлист
Автор: Лін Чень
Видавництво: Наш Формат
Обкладинка
Тверда
К-ть сторінок
256 стр
ISBN
978-617-8437-04-6
Формат
140х210 мм
Мова
українська
В епоху глобалізації Китай перетворився на гіганта світового виробництва. Однак модель «зроблено в Китаї» — з її опорою на дешеву робочу силу та низькі прибутки — почала занепадати. Починаючи з 2000-х років, китайська держава перейшла від залучення іноземних інвестицій до сприяння технологічній конкурентоспроможності вітчизняних фірм.
Цей перехід змусив місцевих бюрократів змагатися за державне фінансування та податкові пільги в інтересах своїх бізнес-клієнтів. У той час як в одних містах бюрократи успішно спонукали місцеві підприємства до модернізації, в інших приватні інтереси всередині уряду позбавили підприємства ресурсів для розвитку та у відчайдушній гонці опустили їх на дно.
Авторка дослідження стверджує, що корені регіональних відмінностей лежать у типі іноземних фірм, з якими місцева влада уклала альянси, а також в історичних уподобаннях бюрократів. Міста, які спочатку приваблювали великі глобальні фірми в 1990-х роках, згодом частіше зазнавали маніпуляцій з боку зацікавлених осіб. Книжка розвиває аргументацію за допомогою глибинних інтерв’ю, оригінальних опитувань і кількісних даних у сотнях китайських міст і тисячах фірм. Лін Чень висуває нову теорію економічної політики в авторитарних режимах, проливаючи світло на розвиток під керівництвом держави та формування коаліцій в інших країнах з економікою, що розвивається, які складають нове «глобалізоване» покоління.