Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Код товару: 111168 |
1 людина додала у Вишлист
Автор: Ольга Михайлова
Видавництво: Laurus
Обкладинка
Тверда
К-ть сторінок
348 стр
ISBN
978-617-7313-32-7
Мова
українська
Реконструкція обставин поворотних моментів історичного процесу завжди цікава вдумливому читачеві. Адже вона змушує замислюватися над питанням: а чи могла би реалізуватися в історії якась інша з можливих альтернатив? Альтернативна історія, хоч і зачіпає цю тему, не дає відповідей, бо зосереджується на тому, що відбувалося вже після уявної історичної розвилки.
«Перегляд» — це не альтернативна історія, в класичному розумінні цього слова, це дещо інше — радше, спроба історичного моделювання. В цій книзі авторка реконструює історичні події, атмосферу і настрої 1918 року в Україні, коли національно свідомі діячі революції шукали шляхи утвердження української незалежності. Результати цього драматичного пошуку не були наперед задані і передбачені.
Адже в кожному з цих моментів діяли різні сили, різні сценарії, і кожен з них сподівався досягти свого — хіба так уже безпідставно? Чи могло бути все інакше? Чи могла би принести та революція справжню незалежність Україні? Разом з авторкою книги «Перегляд» читач шукатиме відповіді на ці питання. А разом з тим — і на питання, якою мірою перспектива «інакшої історії» залежала від особистого, етичного чи екзистенційного вибору дієвців революції.
Сюжет побудовано навколо зйомок масштабної кіноепопеї — серіалу під назвою «1918». Слід у слід шляхом діячів революції прямують актори серіалу, аж нарешті відчувають себе достеменно у їхній шкурі. І лише тою мірою виявляються здатними змінювати історію, якою мірою виявляють здатність змінювати себе. Крізь лабіринти проекцій та віддзеркалень 1918 та 2018 років, читач «Перегляду» досліджуватиме історичну пам’ять, виявлятиме загадки мотивів, намірів і вчинків тих, кого вважають героями, а так само й тих, кого вважають антигероями канонізованої історії.
Адже перетин уявної кінореальності й живої дійсності спричиняє непередбачуваний перехід подій на той рівень творення, де ламаються сценарії минулого, теперішнього і майбутнього, де вони зливаються в єдиний потік. Лишається віднайти ті сили, які бачили позитивне майбутнє України з 1918 року хоча б якоюсь мірою співмірно тому, яке сьогодення ми вважаємо бажаним і позитивним. Адже наші мрії — це продовження їхніх мрій, їхнього способу вибору з можливих історичних альтернатив, їхніх життєвих і політичних стратегій.