Комплект складається з 3х книг:
Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни
Як це, війна? Психологічний досвід повномасшатбного вторгнення
Плем'я. Про повернення з війни і належність до спільноти
Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни
У лютому 2022 року р*сійсько-українська війна прийшла у кожен дім і стала нашою новою реальністю. Щодня з'являються все нові й нові питання, як саме з цією реальністю співіснувати й до яких викликів ми маємо бути готовими. Як ми можемо підготувати себе і країну до збільшення кількості людей з інвалідністю? Яким вектором ми рухатимемося далі?
Чи не відступимо від цінностей, за які віддають життя наші люди, — свобода слова, рівні права? Як нам підготуватись до післявоєнного стану — рівень насильства, радикалізму? Куди зникає емпатія під час війни, навіть у найбільш чуйних людей? І чому ми ніколи не зможемо бути такими, як до 24 лютого? Письменниця Таня Касьян розповідає про власний досвід, згадує, яким був 2014-й рік для її рідного Маріуполя, та описує свою тривожність на початку лютого 2022 року, розмови з психотерапевтом, ветераном АТО.
Книжка «Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни» містить історії публічних особистостей та звичайних українців: чи думали вони, що це станеться, чи складали тривожні валізи, де були напередодні лютого; а також думки психотерапевта про те, чому люди не вірили до останнього, що може статись ескалація війни. Авторка Таня Касьян допоможе пройти шлях від першого усвідомлення війни до відповідей на питання «Як не програти після перемоги у війні?». Здається, що зараз світло згасло, але не всередині нас. І це світло треба зберегти після.
Як це, війна? Психологічний досвід повномасшатбного вторгнення
Зафіксувати, назвати та пояснити, що відбувалось/все ще відбувається з людьми з психологічної та соціальної точки зору. Саме такий фокус книжки Як це, війна. Тут ви знайдете особисті історії авторів (видавця і редактора медіа та психотерапевта) під час цього моменту на таймлайні, їхні спостереження щодо цих подій на основі психологічної теорії. Доповненням до матеріалу, своєрідними ілюстраціями подій стануть мініісторії людей, з якими ви познайомитесь на сторінках видання.
Це книжка, яку пишуть під час активної фази війни, тому автори не можуть точно визначити де саме і в який момент ми знаходимося на цьому графіку. Нам здалося важливим описати досвід сучасної повномасштабної війни в Україні із середини, з точки зору цивільного населення. А головне, зробити це по свіжих слідах, почавши писати цю книгу через два місяці після початку війни.
Як спеціалісти, що працюють з темами практичної психології і медіа, як інсайдери травматичного досвіду, ми спробували встигнути фіксувати наші спостереження і динаміку того, що відбувалось і все ще відбувається навколо війни в Україні, та пояснити з психологічної точки зору. За основу ми взяли структуру фаз катастроф Diane Meyers & Leonard Zunin
Плем'я. Про повернення з війни і належність до спільноти
Війна ранить не лише тіла військових, значних травм зазнають також їхні емоції. Навіть ті військові, які повертаються неушкодженими фізично, змушені проходити тривалий процес реабілітації. Автор книжки звертає увагу читача на той факт, що для ветеранів, які повернулися до мирного життя, вкрай важливою є не просто турбота і підтримка, а відчуття належності до спільноти. І хай би яким складним не був шлях реабілітації бійців, суспільство повинно зробити все, щоб допомогти їм у цьому.
Для кого видання
Видання буде корисним для громадських активістів, лідерів спільнот, чиновників, військових лікарів і психіатрів й усіх, кого торкнулась війна.
Чому ця книжка
На війні солдати ігнорують політичні чи соціальні відмінності всередині свого взводу, однак після повернення до мирного життя потрапляють у суспільство, розколоте на конкуруючі касти. У своїй книжці Себастіан Юнґер пояснив, що справа не стільки в тому, що не так з ветеранами, скільки в тому, що не так з нами. Книга допоможе переосмислити підхід до справ бійців та пояснить, чому ми сильніші, коли об’єднуємося, і як цього можна досягти у сучасному світі.