Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Код товару: 142264 |
Фотографії
1 людина додала у Вишлист
Обкладинка
М'яка
К-ть сторінок
304 стр
ISBN
978-617-8025-94-6
Формат
145х210 мм
Мова
українська
Уперше опублікована 2022 року, ця книжка Ніла Ліча зараз готується до другого видання, запланованого на 2025 рік. Але оновлена версія «Архітектури в добу штучного інтелекту» українською мовою побачить світ раніше — вже влітку 2024 року! Автор люб’язно запропонував урахувати в українському перекладі зміни, які він зробив для другого видання, «щоб точніше відобразити мінливий простір ідей і технологічного поступу, які живлять революцію в ШІ-дизайні». Ніл Ліч пише про застосування штучного інтелекту в архітектурі та «місто-мозок» майбутнього в дуже широкому контексті — після стислого огляду історії розвитку ШІ він ділиться міркуваннями на радше філософські теми, як-от здатність ШІ до творчості чи переосмислення мистецтва і взагалі процесів людського мислення в дзеркалі ШІ.
Утім, йому йдеться також про багато цілком практичних речей — від проблем авторського права до конкретних програм, що їх уже сьогодні з різною метою використовують архітектори. Крім украй насиченого інформативно тексту, ця книжка також забезпечить Вам величезний список до читання й безліч лінків для подальших розвідок: у ній приблизно сімсот приміток. Але й це ще не все — Ніл Ліч працює над другою книгою, що має стати продовженням і діалектичною протилежністю першої. Цитуємо автора: «Ця серія книжок є відображенням згаданого парадоксу.
Перший том, “Архітектура в добу штучного інтелекту”, відзначає позитивний внесок ШІ. Тут описано надзвичайні досягнення ШІ в минулому та висловлено припущення про потенціал ШІ щодо проєктування наших будівель у майбутньому. Натомість другий том, “Смерть архітектора”, розкриває потенційну темну сторону ШІ й окреслює загрози, які він створює в плані безробіття, стеження та втрати особистої свободи. Ці два перші томи задумано як діалектичне протиставлення. Немає підстав вважати якийсь із них переконливішим за інший, тож читачам лишається сформувати власну думку, виходячи з аргументів, наведених в обох виданнях. Утім, ці аргументи певною мірою одні й ті самі — як дві сторони одної медалі. Адже коли ШІ буде здатним проєктувати для нас будівлі — хіба це не призведе до “Смерті архітектора”?».