Еріх Фромм (Erich Fromm) - німецький філософ, психоаналітик, апологет критичної теорії індустріального суспільства, стояв біля витоків фройдо-марксизму та неофрейдизму. Письменник, викладач, соціолог, соціальний психолог та доктор філософії.
Еріх Фромм народився у Франкфурті-на-Майні, в родині ортодоксальних юдеїв, яка сповідувала патріархальні докапіталістичні цінності, отож всотав скепсис стосовно ідеалів капіталістичного суспільства буквально з молоком матері. Не зберіг прихильності до ортодоксальних цінностей і все життя присвятив вибудові власної моделі світосприйняття, це спонукало його до вивчення психології, соціології та філософії. Ступінь доктора філософії він здобув у 22 роки, в Гейдельберзькому університеті, вивчав фройдизм в Берліні, згодом розчарувався і продовжив пошуки власної концепції.
У 1930-х викладав та проводив дослідження у Франкфуртському інституті соціальних досліджень, де долучився до спілки філософів, які згодом стали відомими як "Франкфуртська школа". Перша робота Фромма була видана у 1941 році. В той час він вів клінічну практику, викладав та займався суспільною діяльністю, дійшов висновку, що неврози, здебільшого мають не лише біологічну, а й соціальну природу. У 1960-х жив у Мексиці, був активним членом Соціалістичної партії США, критикував капіталізм у своїй роботі "Здорове суспільство".
У 1968 році в нього стався інфаркт. Мотивуючись турботою про власне здоров'я, Фромм переїхав до Швейцарії, де і жив до самої смерті. Філософ помер у березні 1980 року, зберігаючи душевне здоров'я та жвавий розум, лише трохи не дотягнувши до свого 80-річчя.
Комплект книг Эриха Фромма (из 4х книг)
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Комплект складається з 4х книг:
Человек для себя. Исследование психологических проблем этики. Искусство быть
Иметь или быть?
Искусство любиnь. Исследование природы любви
Бегство от свободы
Человек для себя. Исследование психологических проблем этики. Искусство быть
У роботах відомого психолога, філософа і гуманіста ХХ століття досліджуються принципові відмінності авторитарної і гуманістичної етики, непродуктивні та продуктивні орієнтації характеру, глибинні моральні проблеми людського суспільства. Сучасне суспільство орієнтоване на володіння і споживання.
Тому вихований в його лоні людина націлена на те, щоб мати - матеріальні блага, влада, вплив, увагу та ін. Як наслідок, людина оцінює себе з позиції "я то, що я маю". Еріх Фромм вважає, що мета життя полягає в "розвитку людини таким чином, щоб максимально близько підійти до ідеалу людської природи", іншими словами людина повинна народитися повністю.
Книга дає напрямок до трансформації споживчого власницького способу існування "я то, що я маю" в "я то, що я роблю" або просто в "я то, що я є". В результаті у людини з'являється "відчуття правильності свого життя, і це настільки перевершує всі випробуване раніше, що стає найсильнішою мотивацією для подальшого руху". Цей шлях нелегкий, але досягнення без зусиль неможливі.
Иметь или быть?
Еріх Фромм - найбільший мислитель XX позову, один з великої когорти "філософів від психології" і духовний лідер Франкфуртської соціологічної школи. Праці Еріха Фромма актуальні завжди, бо основною темою його досліджень було розкриття людської сутності як реалізації продуктивного, життевотворчого початку.
Искусство любить. Исследование природы любви
Еріх Фромм - найбільший мислитель XX століття, один з великої когорти "філософів від психології" і духовний лідер Франкфуртської соціологічної школи. Праці Еріха Фромма актуальні завжди, бо основною темою його досліджень було розкриття людської сутності як реалізації продуктивного, життевотворчого початку.
Бегство от свободы
Одна з основних робіт Еріха Фромма - "Втеча від свободи" - присвячена психологічним аспектам влади, залежності і набуття особистостей незалежності.
"Чи може свобода стати тягарем, непосильним для людини, чимось таким, від чого він намагається позбутися? Чому для одних свобода - заповітна мета, а для інших - загроза?". "Чи не існує - крім вродженого прагнення до свободи - і інстинктивної тяги до підпорядкування? .. Чи не є підпорядкування джерелом якогось прихованого задоволення; а якщо так, то в чому полягає його сутність?"