Еріх Фромм (Erich Fromm) - німецький філософ, психоаналітик, апологет критичної теорії індустріального суспільства, стояв біля витоків фройдо-марксизму та неофрейдизму. Письменник, викладач, соціолог, соціальний психолог та доктор філософії.
Еріх Фромм народився у Франкфурті-на-Майні, в родині ортодоксальних юдеїв, яка сповідувала патріархальні докапіталістичні цінності, отож всотав скепсис стосовно ідеалів капіталістичного суспільства буквально з молоком матері. Не зберіг прихильності до ортодоксальних цінностей і все життя присвятив вибудові власної моделі світосприйняття, це спонукало його до вивчення психології, соціології та філософії. Ступінь доктора філософії він здобув у 22 роки, в Гейдельберзькому університеті, вивчав фройдизм в Берліні, згодом розчарувався і продовжив пошуки власної концепції.
У 1930-х викладав та проводив дослідження у Франкфуртському інституті соціальних досліджень, де долучився до спілки філософів, які згодом стали відомими як "Франкфуртська школа". Перша робота Фромма була видана у 1941 році. В той час він вів клінічну практику, викладав та займався суспільною діяльністю, дійшов висновку, що неврози, здебільшого мають не лише біологічну, а й соціальну природу. У 1960-х жив у Мексиці, був активним членом Соціалістичної партії США, критикував капіталізм у своїй роботі "Здорове суспільство".
У 1968 році в нього стався інфаркт. Мотивуючись турботою про власне здоров'я, Фромм переїхав до Швейцарії, де і жив до самої смерті. Філософ помер у березні 1980 року, зберігаючи душевне здоров'я та жвавий розум, лише трохи не дотягнувши до свого 80-річчя.
Человек для себя. Исследование психологических проблем этики. Искусство быть
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
У роботах відомого психолога, філософа і гуманіста ХХ століття досліджуються принципові відмінності авторитарної і гуманістичної етики, непродуктивні та продуктивні орієнтації характеру, глибинні моральні проблеми людського суспільства. Сучасне суспільство орієнтоване на володіння і споживання.
Тому вихований в його лоні людина націлена на те, щоб мати - матеріальні блага, влада, вплив, увагу та ін. Як наслідок, людина оцінює себе з позиції "я то, що я маю". Еріх Фромм вважає, що мета життя полягає в "розвитку людини таким чином, щоб максимально близько підійти до ідеалу людської природи", іншими словами людина повинна народитися повністю.
Книга дає напрямок до трансформації споживчого власницького способу існування "я то, що я маю" в "я то, що я роблю" або просто в "я то, що я є". В результаті у людини з'являється "відчуття правильності свого життя, і це настільки перевершує всі випробуване раніше, що стає найсильнішою мотивацією для подальшого руху". Цей шлях нелегкий, але досягнення без зусиль неможливі.