Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Код товару: 140050 |
Фотографії
Автор: Кріс Міллер
Видавництво: Наш Формат
Обкладинка
Тверда
К-ть сторінок
432 стр
ISBN
978-617-8434-98-4
Формат
140х210 мм
Мова
українська
Сила в сучасному світі — військова, економічна, геополітична — будується на основі комп'ютерних мікросхем. Америка зберегла лідерство як наддержава, тому що вона домінувала в розробці комп’ютерних чипів і всіх технологій, які дозволяють використовувати чипи. (Практично всее працює на чипах: автомобілі, телефони, фондовий ринок і навіть електромережа.)
Зараз ця перевага перебуває під загрозою зриву, підірвана наївним припущенням про те, що глобалізація індустрії чипів і захоплення виробництва гравцями з Тайваню, Кореї та Європи слугує інтересам Америки. Наразі, як показала «Війна за чипи», Китай, який витрачає на чипи більше, ніж на будь-який інший продукт, вкладає мільярди в Мангеттенський проєкт зі створення чипів, щоб наздогнати США. У «Війні за чипи» економічний історик Кріс Міллер розповідає про захопливу послідовність подій, які зумовили вдосконалення дизайну чипів у Сполучених Штатах, і про те, як швидші чипи допомогли перемогти союз (через те, що російський арсенал високоточної зброї застарілим). Боротьба за контроль над цією галуззю сформує наше майбутнє.
Китай витрачає більше грошей на імпорт чипів, ніж на купівлю нафти, і вони є найбільшою зовнішньою вразливістю Китаю, який принципово залежить від іноземних чипів. Але враховуючи, що 37% світових поставок чипів виробляється на Тайвані, в межах радіуса дії китайських ракет, Захід побоюється, що рішення може бути близьким.