Мирослав Лаюк — письменник і воєнний документаліст. Народився 1990 року в Карпатах, живе в Києві.
Автор романів і поетичних книжок, серед яких «Баборня», «Залізна вода», «Осоте!», «Метрофобія», а також збірки репортажів та есеїв «Бахмут». Викладач Києво-Могилянської академії.
Комплект Бахмут + Бахмут. Хроніки незламної фортеці
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Комплект складається з 2х книг:
Бахмут
Бахмут. Хроніки незламної фортеці
Бахмут
Ця книжка складається з двох частин. Тут є історія про зенітника, який щойно збив російський винищувач; батька й синів, які воюють пліч-о-пліч; вагнерівця, який любить Набокова. Про це йдеться в репортажах, що складають першу частини книжки. У частині другій, есеях — рефлексії про історію міста і культурну спадкоємність, неможливість напівтонів тут-і-тепер.
У період найінтенсивніших боїв за Бахмут узимку та в березні 2023 року письменник Мирослав Лаюк і фотограф Данило Павлов проживають дні й ночі з українськими піхотинцями й артилеристами, медиками й капеланами, рятувальниками та дітьми у місті й околицях, де тривають артилерійські обстріли та вуличні бої. Результатом тих поїздок є книжка репортажів та есеїв про побут війни, про те, чому військові роблять манікюр і як зʼявляються позивні, про непоправні втрати, історію Бахмута та феномен пам’яті й забуття.
Бахмут. Хроніки незламної фортеці
Ти мене не знаєш. Але ти про мене чуєш постійно і всюди. Я хочу розказати тобі про себе. Про свою давнину, про свою історію, про свої таємниці та про свої легенди. Чому саме я стою? Чому мене називають Фортецею? Чому, незважаючи ні на що, я залишився незламним! Почуй мене! Подивись на мене! Я — Бахмут!
Кожний розділ книжки має назву місяця, у розділах наведено основні події, які відбувались у місті з початку повномасштабного вторгнення російських окупантів та розповідає історію міста. Книжка концентрує увагу читача, описуючи гуманітарну катастрофу, що сталася та виклики, з якими зустрічались мешканці Бахмуту. Кожен розділ написано з використанням краєзнавчих матеріалів, інтерв'ю з посадовцями, волонтерами та мешканцями міста, фото та відеоматеріалів. Керівник проєкту: Олексій Кононенко.
Над проєктом працювали: Ірина Бенцак, Микита Безмен, Денис Руденко, команда Громадського медіапорталу Bahmut.IN.UA.