Bizlit +380995622563
Страница автора

Сьюзен Кулідж

Сара Чаунсі Вулсі, що писала під ім'ям Сьюзен Кулідж, народилася у Клівленді в 1835 році. Родина Вулсів мала власний будинок і п'ять акрів землі зі струмочком і горіховим гайком. Вони тримали чотири корівки і були типовими американськими середняками того часу. Сара була старшою в родині і мала трьох сестричок і двох братиків. Сама вона була жвавою, цибатою і запальною дівчинкою, такою ж через багато років вона зобразила і свою найвідомішу героїню - Кейті Карр. До речі, Кейті мала стільки ж і таких же з виду братиків і сестричок, як і Сара Вулсі. Мабуть тому родина із книги "Що зробила Кейті" (What Katy Did) виглядає так реалістично.

Навчаючись у Гановерському інтернаті, що у Нью Гемпширі, Сара познайомилася із іншими типажами своїх майбутніх книг – школярками школи для дівчат з чудернацькою назвою "Кляштор".

В 1885 році родина Вулсів переїхала до Нью Гевена, що у Коннектикуті. Сара прожила там наступні вісімнадцять років. Під час громадянської війни (1861-1865) працювала санітаркою і сама стала героїнею повісті Гелен Хант Джексон, з якою саме там і заприязнилася.

В 1870-их, уже маючи за плечима поетичні публікації в американських часописах, Сьюзен Кулідж сідає за написання свого першого великого твору – "Новорічні закупи" (A New Year's Bargain). Це була збірка оповідань, яку редагувала Луїза Мей Елькотт (авторка досить відомого роману "Маленькі Жінки"). Цю книгу вперше було підписано псевдонімом - Сьюзен Кулідж.

Після смерті батька Кулідж з родиною подорожували Європою (1870-72). Потім Кулідж повернулася до Америки і подорожувала до Каліфорнії разом зі своєю подругою Гелен Джексон.

1972 року родина Вулсів звела собі будинок у Ньюпорті й назвала його "Джунґлі". Там Сьюзен Кулідж і жила з того часу. Того ж року світ побачила найвідоміша книга Сьюзен - "Що зробила Кейті", а одразу за нею - "Що зробила Кейті у школі"(What Katy Did at School). Книги про дівчинку-пронозу Кейті набули великої популярності, але минуло тринадцять років, доки авторка написала продовження - третю книгу "Що Кейті зробила потім" (What Katy Did Next). Були ще книги про Кейтиних сестер і братів, але вони із захватом прочиталися прихильниками Кейті Карр - і забулись... Схожа доля спіткала й інші численні прозові та поетичні твори Сьюзен, хоч усі вони дуже цікаві й повчальні. Можливо, оповідь про Кейті була аж занадто гарною, тому повторити успіх авторці було ой як нелегко. А ось перші дві книги лишалися бестселерами у Америці та Англії аж до 30-их років ХХ ст., та й зараз видаються, як класика англомовної дитячої літератури. Історію про Кейті у 1990 році було названо у числі десяти кращих світових творів для дванадцятирічних дівчаток.

1905 року Сьюзен Кулідж не стало, проте її живий відбиток лишився на сторінках у образі Кейті Карр.

Книги автора: Сьюзен Кулідж

Невгамовна Кейті

Невгамовна Кейті

65 грн

Невгамовна Кейті в школі

Невгамовна Кейті в школі

54 грн