Павло Гай-Нижник (нар. 28 травня 1971 р.) — український історик, поет, громадсько-політичний діяч.
Доктор історичних наук (2008 р.), академік Української академії наук (2010 р.), академік Академії політичних наук (2018), лауреат Міжнародної літературної премії ім.І.Кошелівця (2013 р.), президент Української академії геополітики та геостратегії.
Український націонал-консерватизм. Гетьманський рух. Книга ІІ. 1937–1945
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
«Український націонал-консерватизм: Гетьманський Рух» – історико-політологічна трилогія, в якій висвітлюються та аналізуються розвиток ідеології українського націонал- консерватизму та його теоретичні засади від початку ХХ ст. і до початку ХХІ ст. Зокрема розглянуто розвиток українського консерватизму як різновиду суспільно-політичної думки, моделі побудови Української Держави, її політичної та економічної системи тощо, засади українського націонал-консерватизму, теорії класократії та концепції трудової монархії, а також перебіг зародження й діяльності Гетьманського Руху в еміграції.
Праця насичена витягами з програмних документів, праць і промов теоретиків, ідеологів та провідних діячів українського націонал-консерватизму і Гетьманського Руху. До наукового обігу введено численні, раніше маловідомі і невідомі джерела історико- політологічного характеру, зокрема з документальної бази радянських, німецьких, польських, американських, британських тощо спецслужб у поєднанні з документальними матеріалами українських політичних партій та організацій, що стосувалися українського державотворення, національно-визвольного фронту, націонал-консервативного політикуму та світового Гетьманського Руху. Простежено, висвітлено та проаналізовано політичну діяльність консервативно-гетьманських організацій як в контексті загальноукраїнського політикуму та його національно-визвольних змагань, так і з огляду на геополітичне і внутрішньополітичне становище в Європі та у світі.
Друга книга хронологічно охоплює відстань від 1937-го по 1945-й роки, тобто від часу утворення Союзу Гетьманців-Державників (СГД) на чолі з П.Скоропадським (1937) і до смерті гетьмана та завершення того ж року Другої світової війни (1945). Проаналізовано статутно-реґламентні засади СГД, зміни у структурі, діяльності та ідеології Гетьманського Руху (ГР), зокрема оновлений формат концепції націонал-консерватизму. Висвітлено перебіг і мету поїздки Д.Скоропадського до США і Канади, а також його роль в оновленні деяких аспектів в ідеології націонал-консерватизму та потребу у переїзді до Великобританії. Окрема частина документів СГД і ГР, промов як Павла, так і Данила Скоропадських, з огляду на їхню невідомість чи маловідомість для нинішніх сучасників, подаються у повному, або ж майже у цілковитому виглядах як за змістом, так і за формою, що надаватиме читачеві також і можливість скласти власні враження й самостійно їх проаналізувати. Розкрито взаємини проводу ГР і П.Скоропадського з вищим керівництвом Райху та НСДАП, ставлення до політики націонал-соціалістів щодо українського питання й можливості відновлення Української Держави.
Вказується на позиції СГД у взаєминах з Абвером і зовнішньополітичним відомством НСДАП, щодо Української Установи Довіри в Німеччині, війни Райху з Польщею та СРСР. Висвітлено ставлення СГД і ГР до проблем Церкви, питання державності Карпатської України та створення єдиного національно-визвольного фронту, а також взаємини з УНО, ДЦ УНР, ФНЄ, ОУН тощо та збройної боротьби УПА. Висвітлено діяльність Української Громади та теренах Райху, СГД в Європі, США, Канаді, Південній Америці тощо. Проаналізовано ідеологічні та програмові засади СГД і ГР, думки його провідних ідеологів і діячів, концепції й моделі майбутньої Української Держави та діяльність Союзу Гетьманців-Державників і Гетьманського Руху протягом Другої світової війни.