Агата Тушинська - польська письменниця, репортажист, історик літератури й театру. Автор понад 20-ти книг. Член Асоціації Польських Письменників, ПЕН-Клубу, Спілки Сценічних Авторів і Композиторів (ZAiKS).
Стипендіатка світових університетів і культурно-освітніх фундацій. Відзнаки: Нагорода Польського ПЕН-Клубу, срібна медаль «Zasłużony Kulturze Gloria Artis», Почесна громадянка Лечиці.
Наречена Шульца
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
ПЕРЕМОЖЕЦЬ BOOK FORUM AWARDS - 2018 У НОМІНАЦІЇ "БІОГРАФІЯ".
Літературна біографія Юзефіни Шелінської (1905–1991), нареченої Бруно Шульца (1892–1942) – польського письменника й художника, завдяки якому Дрогобич став важливим пунктом на світовій мистецько-літературній мапі. Кохання цих двох людей тривало лише чотири роки, та на всю решту життя залишалося з Юзефіною, або Юною, як тільки він називав її.
Вихрещена єврейка, яка постійно боролася зі своєю єврейською тінню, що не врятувало її від антисемітських чисток у ПНР. Полоністка, гімназійна учителька, любила поетів-романтиків та разом із Бруно читати поезії Рільке. Найбільше прагнула бути з Бруно, присвятитися йому повністю. Католичка, тож не могла офіційно побратися з чоловіком юдейської віри. Жінка, яка не хотіла ділити коханого ні з іншими жінками, ні з його одержимістю мистецтвом. Через утрачену мрію вчинила спробу самогубства – залишилася жити, але вже без Бруно.
Друга спроба – через багато років – була вдалою. Ніколи не припиняла думати про нього і карати себе, що не зуміла врятувати його від загибелі, бодай спробувати врятувати… Книжка Аґати Тушинської – про пристрасне кохання і жахливу смерть, про літературу і мистецтво, про людське життя і його безборонність.
Книгу видано за підтримки ©POLAND Translation Program.
"Юзефіна Шелінська, Юна, в 1933–1937 роках була нареченою Бруно Шульца — геніального письменника, художника, автора „Цинамонових крамниць” та „Санаторію під Клепсидрою”. Приховувала це майже півстоліття. Після війни записувала в анкетах свій сімейний стан: незаміжня. Усе інше — гра пам’яті й уяви".