Bizlit +38 (099) 562-25-63

Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!

Роксолана. Союз із Ягеллонами. Книга 1

Роксолана. Союз із Ягеллонами. Книга 1

349 грн
349
0 людей додали у Вишлист
Очікується
Дата надходження поки не відома
Обкладинка Тверда
К-ть сторінок 312 стр
ISBN 978-966-10-6446-0
Формат 130х200 мм
Мова українська
Доставка:
  • Вартість від 29 грн
  • Термін доставки 1-4 дні
  • Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
  • Безкоштовна доставка від 1000 грн
  • Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
Гарантія:
  • Повернення, обмін протягом 14 днів
Варіанти оплати:
  • Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
  • Картою VISA або MASTERCARD
  • Apple Pay
  • Google Pay

Роман Олександри Шутко «Роксолана. Союз із Ягеллонами» є історичним, можна сказати, документальним твором, написаним на підставі архівних документів, свідчень послів, листування – дипломатичного і приватного Роксолани (Хюррем). В основі сюжету – події, що відбувались у житті Роксолани у 1540–1551 роках, коли вона перебувала в зеніті слави та влади в Османській імперії. Тому брала активну участь у політичних подіях, зокрема в Угорщині, за яку воювали Габсбурги із султаном Сулейманом.

Роксолана листувалася з угорською королевою Ізабеллою Ягеллонкою, обіцяючи їй своє і султана Сулеймана заступництво. Водночас налагоджувала відносини з її матір’ю – дружиною польського короля Сигізмунда І (Старого), Боною Сфорца, яка ненавиділа Габсбургів. Саме це стало відправною точкою співпраці цих двох видатних жінок, яким авторка відвела головну роль у своєму романі. Роксолана надсилала листи і польському королю Сигізмунду ІІ Августу, вітаючи його зі сходженням на трон і обіцяючи дружбу зі султаном Сулейманом. Таким чином намагалася заручитися його підтримкою і відмовити від шлюбного союзу із донькою з династії Габсбургів.

Водночас обіцяла дружбу зі султаном, результатом якої стало укладання мирної угоди Османської імперії із Польським королівством. Однією з умов цієї угоди була відмова кримських татар від людоловських нападів. Польський король Сигізмунд ІІ Август у листі-відповіді називав Роксолану «Ваша королівська величність». Це їй лестило, адже вона народилася у Польському королівстві у родині православного священика із Рогатина, а через полон кримських татар потрапила рабинею до гарему султана Сулеймана і стала його законною дружиною. Унікальність цих подій полягає у тому, що до Роксолани ніхто із рабинь султанів не наважувався провадити активне політичне листування із європейськими монархами. У романі уперше висвітлюються невідомі українцям події із життя Роксолани, яка була не просто коханкою й дружиною султана Сулеймана (традиційний образ в українській літературі) або ж знаною інтриганкою (типове зображення цієї султани у західноєвропейській і турецькій літературі), а знаковою особистістю, котра чинила вплив на державні справи й міжнародну політику османів.

Натхнення у написанні роману надали авторці відвідини історичних, художніх та військових музеїв Туреччини, Австрії, Італії, Польщі й Угорщини. Читаючи роман, можна не лише поринути у таємниці султанського гарему, його господині Роксолани, а й мандрувати разом із нею та іншими героями старовинними містами Османської імперії – Стамбулом, Бурсою, Коньєю, Амасьєю, Манісою. Ілюстрації з життя Османської імперії, Польського та Угорського королівств сприяють візуалізації історичних подій, висвітлених у романі. Роман – для тих читачів, які прагнуть дізнатися якомога більше правдивої інформації про Роксолану та обожнюють історичну літературу із політичним підтекстом.

Показати повністю
Відгуки про Роксолана. Союз із Ягеллонами. Книга 1
0 / 5
Залишити відгук
Олександра Шутко

Шутко Олександра Євгеніївна - письменниця, кандидат мистецтвознавства, дослідниця історії Османської імперії. Авторка науково-популярної книжки «Роксолана: міфи та реалїі» (2015 р.), яка вже витримала перевидання та 2017 року вийшла у турецькому перекладі в престижному академічному видавництві Туреччини «Kitap Yayınevi» під назвою «Hürrem Sultan».

Популярність першої книжки спонукала видати логічне продовження під назвою «Листи Роксолани: любов та дипломатія» (2017 р.), у якому вперше в Україні було здійснено переклад українською епістолярної спадщини Роксолани. 2020 року вийшло подарункове видання «Роксолана: життєпис». Ґрунтовним дослідженням є книга «Жіночий султанат: влада та кохання» (2019 р.), у якій ідеться про вплив жінок на політику Османської імперії протягом ХVI та XVII століть. До художніх творів належать романи у трьох томах про Роксолану – співправительку султана Сулеймана та українку Хатідже Турхан, котра у ХVII ст. фактично правила Османською імперією за малолітнього сина – Мехмета ІV.

Третій султані-українці Шехсувар (Марії), яка була матір’ю Османа ІІІ, присвячено історичний детективний роман. У доробку письменниці чимало публікацій про історію Османської імперії в наукових та енциклопедичних збірниках, в історичних засобах інформації. Вона регулярно виступає з лекціями та презентаціями, розкриваючи широкому загалу невідомі факти з біографій султан-українок.

Інші книжки цього автора

Жіночий султанат. Влада та кохання. Листи

Олександра Шутко

Очікується

Роксолана. Союз із сефевідами. Книга 3

Олександра Шутко

349 грн

Очікується

Кривава Кафа. Перерваний шлях Шехзаде

Олександра Шутко

299 грн

Очікується

Слідами Роксолани

Олександра Шутко

349 грн

Очікується

Кривава Кафа. Війна за османський трон

Олександра Шутко

299 грн

Очікується

Роксолана. Боротьба за владу. Книга 2

Олександра Шутко

349 грн

Очікується

Комплект Роксолана (з 3-х книг)

Олександра Шутко

1047 -5% 994 грн

Очікується

Ви дивились

Фотографії