Хлопчик, який намалював Аушвіц. Правдива історія надії та виживання
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
У червні 1943 року, після довгих років скрути і переслідувань, тринадцятирічного Томаса Ґеве та його матір депортували до Аушвіцу. Після прибуття їх розділили і хлопчик залишився сам. Попереду його чекали двадцять два суворі місяці перебування у таборах смерті і нелюдська жорстокість нацистів. Але Томас ніколи не втрачав бажання жити.
Йому було п’ятнадцять, коли його звільнили з Бухенвальду.
Це був третій концтабір, який він пережив. Ще перебуваючи в Аушвіці, Томас намагався детально відтворити все, що відбувалося у нацистському світі: він схематично змальовував усі події в реальному часі, використовуючи деревне вугілля та клаптики цементних мішків. Оригінальні ескізи не збереглися, проте пам’ять про зображене закарбувалася у свідомості, і відразу після війни він знову взявся за олівець. Щоб зберегти пам’ять про своїх втрачених друзів і мільйони жертв Голокосту, Томас намалював понад вісімдесят простих і водночас пронизливо деталізованих малюнків, де зображав не лише жахи і темряву таборів смерті, а й повсякденні події, прояви людяності, підтримки і дружби.
А згодом доповнив власну історію словами.
Попри все зло, що наповнювало концентраційні табори, його розповідь — це разюче підтвердженням сили життя. «Хлопчик, який намалював Аушвіц» — це живе свідчення війни очима дитини, яка попри темряву зберегла у собі здатність спостерігати і запам'ятовувати кожну деталь навколо.
Чому варто прочитати книжку «Хлопчик, який намалював Аушвіц»?
У перші дні після звільнення із табору Томас роздобув кілька викинутих есесівських пайкових карток і кольорових олівців й намалював понад 80 малюнків, які за останні 76 років стали важливим документом про життя у концтаборах.
Унікальне свідчення дитини, яка зберегла у собі здатність спостерігати і запам'ятовувати кожну деталь навколо себе, і вижила у концтаборах смерті.
Написана у співавторстві з журналістом Чарльзом Інґлфілдом
Видання доповнене передмовою Стівен Д. Сміт, доктора філософії, виконавчого директора Фундації Шоа Каліфорнійського університету, США, Кафедра ЮНЕСКО з питань освіти про геноцид