Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!
Код товару: 138695 |
Фотографії
0 людей додали у Вишлист
Автор: Ендрю Карнеґі
Видавництво: Наш Формат
Обкладинка
Тверда
К-ть сторінок
392 стр
ISBN
978-617-8277-28-4
Формат
140х210 мм
Мова
українська
Ендрю Карнеґі був шотландсько-американським промисловцем, бізнес-магнатом і філантропом. Карнеґі очолював розширення американської сталеливарної промисловості наприкінці 19 століття, і його часто називають одним із найбагатших людей (і найбагатших американців). Він став провідним філантропом у Сполучених Штатах та Британській імперії.
За останні 18 років свого життя він роздав близько 350 мільйонів доларів на благодійність, фонди та університети — майже 90 відсотків свого капіталу. Його стаття 1889 року, яка проголошувала «Євангеліє багатства», закликала багатих використовувати свої статки для покращення суспільства та стимулювала хвилю благодійності. Карнеґі народився в Данфермліні (Шотландія) і емігрував до Сполучених Штатів разом зі своїми батьками 1848 року. Він почав працювати телеграфістом, і до 1860-х років інвестував у залізниці, спальні вагони, мости та нафтові вежі.
Ще більше статків Карнеґі накопичив як продавець облігацій, збираючи гроші для американських підприємств у Європі. Він створив піттсбурзьку компанію Carnegie Steel Company, яку продав Дж. П. Моргану в 1901 році за 480 мільйонів доларів. Після цього вона отримала назву U.S. Steel Corporation. Після продажу Carnegie Steel він перевершив Джона Д. Рокфеллера як найбагатшого американця на наступні пару років.
Останні роки життя Карнеґі присвятив великомасштабній благодійності, приділяючи особливу увагу місцевим бібліотекам, миру у всьому світі, освіті та науковим дослідженням. Завдяки капіталу, який він заробив шляхом бізнесової діяльності, він побудував Карнеґі-хол у Нью-Йорку (штат Нью-Йорк), Палац миру, а також заснував Корпорацію Карнеґі в Нью-Йорку, Фонд Карнегі за міжнародний мир, Науковий інститут Карнеґі, Фонд Карнегі для університетів Шотландії, Carnegie Hero Fund, Університет Карнеґі–Меллона та Музеї Карнеґі в Піттсбурзі тощо.