Джоан Роулінг (англ. Joanne Rowling; нар. 31 липня 1965), відома під псевдонімами Дж. К. Роулінг (J. K. Rowling) та Роберт Гелбрейт (Robert Galbraith), - британська письменниця, сценарист і кінопродюсер, найбільш відома як Гаррі Поттер. Книги про Поттера отримали кілька нагород і було продано у кількості понад 400 мільйонів екземплярів. Вони стали серією книг, що продаються в історії, і основою для серії фільмів, що стала другою найкасовішою серією фільмів в історії. Роулінг сама затверджувала сценарії фільмів, а також увійшла до складу продюсерів двох останніх частин.
Роулінг працювала науковим співробітником та секретарем-перекладачем «Міжнародної амністії», коли під час поїздки на поїзді з Манчестера до Лондона у 1990 році у неї з'явилася ідея роману про Гаррі Поттера. У наступні сім років померла мати Роулінг, сама вона розлучилася з першим чоловіком і жила в злиднях, поки не опублікувала перший роман у серії, «Гаррі Поттер і філософський камінь» (1997). Згодом вона написала 6 сіквелів — останнім був «Гаррі Поттер та Дари Смерті» (2007), а також 3 доповнення до цієї серії. Після цього Роулінг розлучилася зі своїм агентством і почала писати для дорослих читачів, випустивши трагікомедію «Випадкова вакансія» (2012) і під псевдонімом «Роберт Гелбрейт» — кримінальні романи «Поклик Зозулі» (2013), «Шовкопряд» (2014). На службі зла» (2015).
За п'ять років Роулінг пройшла шлях від життя на соціальну допомогу до статусу мультимільйонера. Вона найбільш продається автор у Великій Британії, з обсягом продажів понад 238 мільйонів фунтів стерлінгів. У 2008 році Sunday Times Rich List оцінив статки Роулінг в 560 млн фунтів, поставивши її на 12-е місце в списку найбагатших жінок Великобританії. Forbes у 2007 році оцінив Роулінг як 48-у за впливовістю знаменитість, а журнал Time у 2007 році дав їй друге місце в номінації «Людина року», відзначивши соціальне, моральне та політичне натхнення, яке вона дала своїм шанувальникам. У жовтні 2010 року Роулінг була названа редакторами провідних журналів «найвпливовішою жінкою у Британії». Вона стала помітним філантропом, підтримуючи такі організації як "Розрядка сміхом", Gingerbread, Multiple Sclerosis Society of Great Britain та Lumos (колишня Children's High Level Group).