Культовий український письменник Микола Хвильовий (справжнє ім’я Микола Фітільов; 1893–1933) — один з осново-положників пореволюційної української прози, майстер психологічної новели з елементами романтизму та імпресіонізму. За своє недовге життя став однією з ключових фігур національної літератури й одним з найважливіших представників Розстріляного відродження.
Микола Фітільов народився в Тростянці Сумської області, в сім’ї вчителів. У 1916 році закінчив Богодухівську гімназію. Як і більшість його однолітків, воював на фронтах Першої світової та громадянської воєн, в 1919 році став членом більшовицької партії, щиро повіривши, що ідеї комунізму здатні змінити світ. Ця романтична віра відбилася в перших же збірках його поезій «Молодість» (1921 р.) і «Світанкові симфонії» (1922 p.), опублікованих під псевдонімом Микола Хвильовий.
У 1921 році Хвильовий переїжджає до Харкова і активно включається в літературно-художнє життя, полишивши поезію на користь прози та публіцистики. В 1923 р. він був серед членів – засновників письменницької організації «Гарт», в 1925 р. був ініціатором створення Вільної академії пролетарської літератури (Вапліте), а в 1930 р. – Пролетарського літературного фронту (Пролітфронт).
У доробку митця переважають невеликі за розміром новели — виняток становить лише повість «Санаторійна зона» і роман «Вальдшнепи», другу частину якого досі шукають біографи.
Після загибелі Хвильового кампанія його цькування й переслідування посилилась. Всі твори письменника були заборонені й вилучені. Прозаїка оголосили ворогом народу, а місце поховання незабаром зрівняли із землею. Ім’я Хвильового повернулося до нас лише зі здобуттям Україною незалежності.
Я (Романтика). Вибрані твори
- Стоимость от 29 грн
- Срок доставки 1-4 дня
- Доставляем службами Новая Почта или УкрПочта
- Бесплатная доставка от 1000 грн
- Международная отправка (доставка в другие страны мира)
- Возврат, обмен в течение 14 дней
- Наличными (в отделении курьерской службы)
- Картой VISA или MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
В издании помещены произведения Николая Хвылевого (1893–1933) — оригинального украинского писателя, вошедшего в национальную историю как ведущего выразителя идей Расстрелянного возрождения — сложного и противоречивого периода в истории. Именно этот литератор в своих памфлетах обосновал потребность украинской культуры ориентироваться на лучшие мировые образцы, а не ограничиваться только подражанием российским темам, сюжетам и практикам текстообразования.
Своими острыми публицистическими выступлениями он протестовал против принудительной русской украинцев, московского шовинизма, наивно надеясь, что в условиях строя того времени можно создать благоприятные условия для развития украинского языка и культуры. Его перо вывело фразу «Европа или Просвещение?», которая для многих интеллектуалов стала ориентиром. Под «Просветительством» писатель понимал провинциальную отсталость Украины в колониальных условиях, а «Европой» обозначал новые формы, ориентированные на высокохудожественные образцы других литератур.
Николай Хвылевой - новатор и экспериментатор в прозе, в его произведениях обнаружены признаки экспрессионизма и элементы натурализма. Художественная проза писателя привлекает оригинальной манерой письма, показывает иллюзии, чаяния и нравственные шатания и катастрофы человека первой трети ХХ ст. - эпохи невероятной жестокости, надежд и модернизации.