Bizlit +38 (099) 562-25-63

Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!

Коли говорять гармати… Антологія української воєнної прози ХХ століття

430 грн
430
1 человек добавил в Вишлист
На складе
Переплет Твердый
К-во страниц 408 стр
ISBN 978-617-8107-53-6
Формат 140х200 мм
Язык украинский
Доставка:
  • Стоимость от 29 грн
  • Срок доставки 1-4 дня
  • Доставляем службами Новая Почта или УкрПочта
  • Бесплатная доставка от 1000 грн
  • Международная отправка (доставка в другие страны мира)
Гарантия:
  • Возврат, обмен в течение 14 дней
Варианты оплаты:
  • Наличными (в отделении курьерской службы)
  • Картой VISA или MASTERCARD
  • Apple Pay
  • Google Pay

Війна — це завжди боротьба — за себе і з собою. Це душевні метання і звіряче прагнення вижити попри будь-що. Та навіть за таких умов люди намагаються зберегти духовність і культуру. Прикладом цього є тексти антології «Коли говорять гамати», створені під час і після непростих часів визвольної боротьби.

До антології увійшли тексти на довколавоєнну тематику Г. Косинки, Л. Первомайського, В. Підмогильного, І. Сенченка, О. Слісаренка, Г. Тютюнника, М. Хвильового, Ю. Яновського. У них висвітлено атмосферу громадянської братовбивчої війни, червоного терору, навали гітлерівських нацистів і наслідки фашистської політики для всієї Європи, а також поневіряння дітей війни, відірваних від коріння й батьківської землі.

Показать полностью
Отзывы о Коли говорять гармати… Антологія української воєнної прози ХХ століття
0 / 5
Оставить отзыв
Віра Агеєва

Українська письменниці, літературознавець та літературний критик. Доктор філологічних наук.
Народилася 30 липня 1958 на Чернігівщині.
Працювала в Інституті літератури НАНУ, заступником редактора журналу «Слово і час». Досліджує проблеми стильової диференціації української літератури ХХ століття, особливості розвитку українського модернізму. Автор статей, рецензій, оглядів у журналах «Вітчизна», «Прапор», «Березіль», «Слово і час». Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка.

Валер'ян Підмогильний

Валер’ян Підмогильний (1901—1937) — один із найвидатніших українських прозаїків XX ст. Письменник залишив по собі чималий доробок, хоч і був репресований у розквіті творчих сил.

Письменник і перекладач, один з найвизначніших прозаїків українського «розстріляного відродження». Жертва Сталінських репресій.

Григір Тютюнник

Григор Михайлович Тютюнник — украинский писатель и переводчик. Младший единокровный брат писателя Григория Тютюнника.

Микола Хвильовий

Культовий український письменник Микола Хвильовий (справжнє ім’я Микола Фітільов; 1893–1933) — один з осново-положників пореволюційної української прози, майстер психологічної новели з елементами романтизму та імпресіонізму. За своє недовге життя став однією з ключових фігур національної літератури й одним з найважливіших представників Розстріляного відродження.

Микола Фітільов народився в Тростянці Сумської області, в сім’ї вчителів. У 1916 році закінчив Богодухівську гімназію. Як і більшість його однолітків, воював на фронтах Першої світової та громадянської воєн, в 1919 році став членом більшовицької партії, щиро повіривши, що ідеї комунізму здатні змінити світ. Ця романтична віра відбилася в перших же збірках його поезій «Молодість» (1921 р.) і «Світанкові симфонії» (1922 p.), опублікованих під псевдонімом Микола Хвильовий.

У 1921 році Хвильовий переїжджає до Харкова і активно включається в літературно-художнє життя, полишивши поезію на користь прози та публіцистики. В 1923 р. він був серед членів – засновників письменницької організації «Гарт», в 1925 р. був ініціатором створення Вільної академії пролетарської літератури (Вапліте), а в 1930 р. – Пролетарського літературного фронту (Пролітфронт). 

У доробку митця переважають невеликі за розміром новели — виняток становить лише повість «Санаторійна зона» і роман «Вальдшнепи», другу частину якого досі шукають біографи.

Після загибелі Хвильового кампанія його цькування й переслідування посилилась. Всі твори письменника були заборонені й вилучені. Прозаїка оголосили ворогом народу, а місце поховання незабаром зрівняли із землею.  Ім’я Хвильового ­повернулося до нас лише зі здобуттям Україною незалежності. 

Другие книги этого автора

За лаштунками імперії

Віра Агеєва

350 грн

На складе

Добрий Бог. Оповідання

Валер'ян Підмогильний

240 грн

На складе

Розстріляне відродження. Куліш, Налепинська-Бойчук, Підмогильний, Падалка, Плужник, К. Поліщук, Свідзінський

Микола Куліш, Валер'ян Підмогильний, Клим Поліщук, Євген Плужник

290 грн

На складе

Шалені авторки. Мала проза українських письменниць

Віра Агеєва, Ростислав Семків

395 грн

На складе

Ви дивились

Фото