Код товару: 1963 |
18 людин додали у Вишлист
Доставка:
Гарантія:
Варіанти оплати:
Автор: Сэм Харрис
Видавництво: Альпина Паблишер
Обкладинка
Тверда
К-ть сторінок
110 стр
ISBN
978-5-9614-5083-5
Формат
107х165 мм
Вага
450 г
Мова
російська
Блискуча і дотепна і від того не менш уїдлива книга «Свобода волі» показує, що в 13 000 слів Сем Харріс здатний сказати більше, ніж переважна більшість авторів багатосторінкових опусів.
Олівер Сакс, психолог, невролог, письменник, автор всесвітнього бестселера «Людина, яка прийняла дружину за капелюх»
Книга Сема Харріса - одна з найскандальніших, прочитаних мною за останній час. «Скандал» в даному випадку інтелектуальний: автор послідовно знищує концепцію свободи волі, показуючи, як переоцінене наше уявлення про можливості вільного вибору. Знайомство з позицією автора, досить провокативною, дає читачеві можливість скласти власну думку про даній темі.
Марк Кукушкін, старший партнер Best T D і «Тренінг-Бутік», керівник проектів ОТУМКа і Практики Розвитку, доцент ВШЕ
«Це ідеальне протиотруту для тих, хто вірить в свободу волі. Розумна, захоплююча і чудово написана книга. Чудова дискусія з одним із самих проникливих вчених.
Пол Блум, професор психології Єльського університету і автор книги «Наука задоволення»
Сем Харріс доводить - з переконливістю і витонченістю, - що концепція свободи волі навіть на суб'єктивному рівні володіє рядом вроджених дефектів і логічних протиріч. Якщо він має рацію, ця книга докорінно змінить наше уявлення про себе.
Вілейанур Рамачадран, директор Дослідницького центру вищої нервової діяльності, професор Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і автор книги «Мозок розповідає»
Зазвичай я починаю день з чашки кави або чаю, іноді з двох чашок. Сьогодні вранці я випив кави (дві чашки). Чому не чаю? Гадки не маю. Мені більше хотілося кави, ніж чаю, і я міг абсолютно вільно отримати те, що хотів. Чи був цей вибір усвідомленим? Ні. Вибір за мене зробили механізми в мозку, причому таким чином, що я, суб'єкт, нібито який усвідомлює свої думки і дії, не міг ні проконтролювати цей вибір, ні вплинути на нього.
Сем Харріс
Чи володіє людина свободою волі? Чи справді людина несе повну відповідальність за свої дії? Чи визначені наші дії генами, зовнішнім середовищем і вихованням? Ці питання - не пусті. Питання свободи волі стосується практично всіх значущих для нас понять. Моральні цінності, закон, суспільні підвалини, політичне життя, релігія, державне управління, взаємовідносини, почуття провини і особисті досягнення - все головне в житті людини обумовлено тим, що ми вважаємо себе та інших людей особистостями, що володіють свободою вибору.
Відомий американський вчений і філософ Сем Харріс ставить під сумнів, здавалося б, непорушний постулат про свободу волі. Аргументовано і за допомогою яскравих прикладів Харріс доводить, що насправді свободи волі немає, але ця істина анітрохи не руйнує нашу мораль і не применшує важливості політичної та соціальної свобод.