Bizlit +38 (099) 562-25-63

Речі і люди. Есей про споживання

156 грн
156
1 людина додала у Вишлист
Очікується
Дата надходження поки не відома
Обкладинка Тверда
К-ть сторінок 192 стр
ISBN 978-6-17719-281-6
Формат 150x205 мм
Мова українська
Переваги:
  • Вартість від 29 грн
  • Термін доставки 1-4 дні
  • Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
  • Безкоштовна доставка від 1000 грн
  • Міжнародна відправка (доставка в інші країни свїту)
Гарантія:
  • Повернення, обмін протягом 14 днів
Варіанти оплати:
  • Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
  • Картою VISA або MASTERCARD
  • Apple Pay
  • Google Pay

Ця праця найширша за історичним охватом, найуніверсальніша за змістом і найбільш філософічна з усього попереднього наукового доробку автора. У центрі його нової розвідки поняття споживання, яке дослідник виводить за межі вузького економічного контексту і виявляє його філософські і навіть міфологічні імплікації на рівні обміну речовин між людьми і речами взагалі.

У зв’язку з розглядом споживання в поле зору автора потрапляє філософія Платона, Геракліта, атомістів, Гегеля. Він виявляє зв’язок між економічною теорію та історією медицини, біологією, алхімією, хімією. Простежуючи корені поняття споживання від античних мислителів до економічних теорій Нового часу, Шивельбуш особливу увагу приділяє економічній теорії фізіократів, що програла в конкурентній боротьбі ідей з класичною політичною економією і стала історичним анахронізмом, але, на думку Шивельбуша, набуває нового значення й актуальності за нових історичних умов.

Показати повністю
Відгуки про Речі і люди. Есей про споживання
0 / 5
Залишити відгук
Вольфґанґ Шивельбуш
Avatar

Німецький історик культури Вольфґанґ Шивельбуш народився у 1941 році у Берліні. Після Другої світової війни він штудіював у Франкфурті літературу, театрознавство, філософію й соціологію, але згодом зосередився на історичних дослідженнях процесів європейської модернізації й урбанізації, ролі техніки та технології у повсякденному житті, трансформації колективних уявлень про простір і час у цьому контексті.

Вчений застосовував підхід, близький до історії ментальностей та інтелектуальної історії. Його методологія ґрунтується на історичній соціології європейської цивілізації, розвинутій Норбертом Еліасом. І саме ця методологія дозволила Шивельбушу здобути світове визнання. Згодом автор переїхав до США, де продовжував свої дослідження, і наразі ділить своє життя між Німеччиною та цією країною. Книжки Шивельбуша відомі в усьому світі. Їх перекладено багатьма мовами, зокрема англійською, турецькою, китайською, корейською та японською.

У 2003 році Берлінська Академія мистецтв нагородила автора премією Генриха Манна. У 2005 році Шивельбуш став лауреатом наукової премії Фонду Абі Варбурґа, а у 2013 – премії Лессінґа Вільного Ганзейського міста Гамбурґ. В Україні книжка «Смаки раю», яку ви тримаєте у руках, вперше вийшла друком у видавництві «Критика» 2007 року.

У 2014 році у видавництві «Ніка-Центр» побачила світ інша книжка цього автора «Розчаклована ніч. До історії штучного світла у XIX столітті». Загалом, усі праці німецького дослідника мають особливу цінність: звертаючись до історії непомітних уже сьогодні речей, вони створюють опорні точки для нашої уяви, даючи змогу поринути, немов у батискафі, крізь товщу століть у людський світ, яким він був задовго до того, як став нам звичним.

Інші книжки цього автора

Смаки раю. Соціальна історія прянощів, збудників та дурманів

Вольфґанґ Шивельбуш

156 грн

Нема в продажі

Ви дивились

Фотографії