Bizlit +380995622563
Нет в наличии

Ґвара. Автентична львівська абетка

Код товара: 102073
Ґвара. Автентична львівська абетка книга купить
Код товара: 102073
90 грн
90

1 человек добавил в Вишлист

Ожидается
Ожидаем поставку до 14 дней. Сроки уточняйте у менеджера

К-во страниц

144 стр

ISBN

978-617-679-010-5

Формат

120x165 мм

Вес

240 г

Язык

українська

Описание книги Ґвара. Автентична львівська абетка

Балак на львівський смак. Маленький формат. Леґіони вчительок української мови сумлінно втовкмачують львівським діткам у голови, «як то всьо має називатися і писатися правильно». Комп’ютерні програмі з українського правопису скаженіють, на свій розсуд виправляючи слівця львівського балаку. Але дітки, як не вдома, то на перекурі попід школою чи на самогонній дискотеці у Радехові, багатіють іншими вербальними формулами і самі собі творять лінґвістичну норму.

Завдяки цьому львівська ґвара, хоч і не досить вписана у формат, живіша від полтавської матриці укрмови, і ніц їй не бракує. Хіба що у довірливих дітисьок постає запитання, чого вони раптом мають вірити книжці, а не вірити бабці, і тую мармуляду величати джемом, фризієрку – перукаркою, а двірець – залізничним вокзалом. І чого раптом не можна вживати «курва горбата» у присутності матусі, «як дідо то завше каже». Отака от мовна дискримінація. Щоправда, як їх не зви, а вафлі «Артек» на андрути не перетворюються.

Тож і живуть в одному місті і фата з вельоном, і батяр з гопником, і карменадлі з відбивною. І навіть фацет із братішкою. Робоча група просить академічних лінґвістів і просто небайдужих активістів мовного фронту вибачити їй за можливі перекручення у нашій захалявній книжечці. Жодна мова, тим більше львівська ґвара, не стоїть на місці, нараз бідніє та багатіє.

Деякі колись широковживані слова і значення слів канули в Полтву, деякі навпаки – помалу вилазять із бабциних скринь. Безліч слів й ідіоматичних виразів довелося оминути через брак місця.

Отзывы о Ґвара. Автентична львівська абетка

0 / 5


5 звёзд

0

4 звезды

0

3 звезды

0

2 звезды

0

1 звезда

0


Ґвара. Автентична львівська абетка отзывы

Авторы книги Ґвара. Автентична львівська абетка

https://bizlit.com.ua/image/cache/data/authors5/avtor-grycja-erde-90x120.jpg
Дизайнер та ілюстратор Гриця Ерде – яскравий приклад молодої сучасної художниці-універсала. Вона одночасно пише, малює, проектує, створює надзвичайно якісні колажі, багато з яких є ілюстраціями до... Подробнее