Bizlit +38 (099) 562-25-63

Друзі, ми продовжуємо працювати в Харкові. Віримо в ЗСУ і Нашу Перемогу! Слава Україні!

Гарем османських султанів. Доба «жіночого султанату»

Гарем османських султанів. Доба «жіночого султанату»

130 грн
130
0 людей додали у Вишлист
Нема в продажі
Обкладинка Тверда
К-ть сторінок 320 стр
ISBN 978-617-12-8604-7
Формат 135х205 мм
Мова українська
Доставка:
  • Вартість від 29 грн
  • Термін доставки 1-4 дні
  • Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
  • Безкоштовна доставка від 1000 грн
  • Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
Гарантія:
  • Повернення, обмін протягом 14 днів
Варіанти оплати:
  • Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
  • Картою VISA або MASTERCARD
  • Apple Pay
  • Google Pay

Османи вважали цих жінок берегинями династії. Величні, могутні, владні правительки, які у керуванні важливими справами імперії не поступалися чоловікам. Осяйна Гюррем — українська рабиня, що стала султаною, до думки якої дослуховувався наймогутніший правитель Османської імперії. Грекиня Нурбану, що отримала статус «валіде» та провадила активне дипломатичне листування із правителями європейських держав. Фаворитка Мурада ІІІ Сафіє, яку назвали «валіде-падишах», а поза очі — «відьмою» за те, що та нібито причарувала султана. І це лише кілька імен. А чи відомі вам долі інших, менш знаних, проте не менш впливових мешканок гарему? Сумна історія Махідевран, роль Гюльфем у султанському гаремі, трагічне кохання султани Хатідже, Міхрімах та династичний шлюб із візиром Рустемом, гаремна поетеса Хуббі, коротке володарювання Хандан, Халіме та Махфіруз у часи смути, владна Кьосем, Хатідже Турхан, воїтелька Гюльнуш — у цій книжці зібрані історії всіх представниць «жіночого султанату», їхні любовні та дипломатичні листи, достовірні портрети, відомості з архівних документів та інші унікальні матеріали, викладені на підставі турецьких, польських, українських, західноєвропейських й американських досліджень.

Показати повністю
Відгуки про Гарем османських султанів. Доба «жіночого султанату»
0 / 5
Залишити відгук
Олександра Шутко

Шутко Олександра Євгеніївна - письменниця, кандидат мистецтвознавства, дослідниця історії Османської імперії. Авторка науково-популярної книжки «Роксолана: міфи та реалїі» (2015 р.), яка вже витримала перевидання та 2017 року вийшла у турецькому перекладі в престижному академічному видавництві Туреччини «Kitap Yayınevi» під назвою «Hürrem Sultan».

Популярність першої книжки спонукала видати логічне продовження під назвою «Листи Роксолани: любов та дипломатія» (2017 р.), у якому вперше в Україні було здійснено переклад українською епістолярної спадщини Роксолани. 2020 року вийшло подарункове видання «Роксолана: життєпис». Ґрунтовним дослідженням є книга «Жіночий султанат: влада та кохання» (2019 р.), у якій ідеться про вплив жінок на політику Османської імперії протягом ХVI та XVII століть. До художніх творів належать романи у трьох томах про Роксолану – співправительку султана Сулеймана та українку Хатідже Турхан, котра у ХVII ст. фактично правила Османською імперією за малолітнього сина – Мехмета ІV.

Третій султані-українці Шехсувар (Марії), яка була матір’ю Османа ІІІ, присвячено історичний детективний роман. У доробку письменниці чимало публікацій про історію Османської імперії в наукових та енциклопедичних збірниках, в історичних засобах інформації. Вона регулярно виступає з лекціями та презентаціями, розкриваючи широкому загалу невідомі факти з біографій султан-українок.

Ви дивились

Фотографії