Роберт Сапольскі (Robert Morris Sapolsky, 1957) - відомий американський нейроендокринолог, професор біології та неврології, нейронаук і нейрохірургії Стенфордського університету, приматолог та науковий співробітник Національного музею Кенії. Автор безлічі наукових публікацій і науково-популярних книг з дослідження стресу, нейронної смерті та генної терапії, які мають величезний резонанс в науковому світі, а книги розкуповуються мільйонами.
Роберт Морріс Сапольскі народився 6 квітня 1957 року в Брукліні, в сім'ї архітектора, який емігрував до Америки з СРСР. В дитинстві захоплювався природничими науками, цікавився приматами та годинами проводив час в Музеї природної історії, мріючи про далеку Африку. Вивчав приматологію та суахілі у школі Джона Дьюї, в старших класах працював волонтером у відділі приматів улюбленого музею. У 1978 році отримав ступінь бакалавра в галузі біологічної антропології в Гарвардському університеті та відправився в Кенію, щоб вивчати соціальну поведінку бабуїнів в дикій природі.
Будучи свідком військових дій між Угандою і Танзанією спровокували Сапольскі підготував курс лекцій про фізіологію агресії в нейробіології. Після повернення в Нью-Йорк навчався в університеті Рокфеллера, де він отримав ступінь доктора наук з нейроендокринологіі, працюючи в лабораторії Брюса Маків. Після першого півторарічного дослідження в Африці він повертався щоліта ще протягом двадцяти п'яти років, щоб спостерігати за однією і тією ж групою бабуїнів, починаючи з кінця 1970-х і закінчуючи початком 1990-х років. Він проводив з ними по 8-10 годин на добу протягом чотирьох місяців на рік, описуючи їх поведінку. Його дослідження стали основою науково-популярної книги "Записки примата" (A Primate's Memoir, 2001).
У Стенфорді Сапольскі викладає курси з клітинної біології та фізіології тварин, біології людської поведінки, механізмів нейронної смерті. Безліч записів його лекцій викладено у відкритому доступі в інтернет, а дослідження у сфері генетики, біології та психології публікуються в журналах The New York Times та National Geographic. Як нейроендокринолог Роберт досліджує психологію стресу. Його робота "Стрес в дикій природі" (Stress in The Wild,) написана в 1990 році актуальна та популярна й досі.
Біологія поведінки. Причини доброго і поганого в нас
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Бестселер за версією Нью - Йорк Таймс. Книга відомого нейробіолога і приматолога Роберта Сапольські, знакова своєю жанровою особливістю як дослідження людської поведінки. Автор шукає відповідь на головне питання: Чому ми робимо те, що робимо?
Концепція оповідання Сапольскі не просто чудова, в ній також присутня потужна внутрішня логіка. Автор починає свою оповідь з розгляду факторів, які впливають на реакцію людини в той самий момент, коли відбувається дія; далі Сапольські відштовхується в часі поетапно назад, і в кінцевому підсумку своїх роздумів доходить до найглибших пластів дослідження - історії нашого виду і його еволюційної спадщини.
В результаті ми отримали яскравий тур горизонтом науки про людську поведінку, - синтез, в якому зібрані передові дослідження з цілого ряду дисциплін, щоб дати тонке і детальне уявлення про те, чому ми в кінцевому підсумку робимо те , що ми робимо.