Софія Андрухович — українська письменниця, перекладачка. Лауреатка Літературної премії імені Джозефа Конрада (2015). Найвідоміший твір «Фелікс Австрія» (2014) приніс авторці нагороди «ЛітАкцент» та «Книга року BBC» .
Майбутня письменниця з'явилася на світ в Івано-Франківську в родині українського письменника Юрія Андруховича. Закінчила місцевий природничий ліцей. Здобувати вищу освіту вирушила до Львова, де й закінчила Українську академію друкарства. Починала свій професійний шлях з часопису «Четвер», де була редакторкою. Згодом вела колонку у виданні «Збруч».
Письменницький дебют відбувся 2002-го з ідилічної повісті «Літо Мілени». У наступні роки вийшли друком прозові збірки: «Старі люди», «Жінки їхніх чоловіків», «Сьомга». 2014 року опублікований роман «Фелікс Австрія». І цього ж року твір став «Книгою року ВВС». Успіх роману серед читачів був настільки потужним, що 2020 року українська кінокомпанія зняла повнометражний фільм «Віддана» за мотивами роману. Також 2020 року опублікований роман «Амадока», який 2023-го здобув премію імені Шолом-Алейхема.
Новим романом письменниці «Катананхе» (2024) уже насолоджуються українські читачі. Переклала з польської мови книжку Мануели Ґретковської «Європейка». З англійської — «Гаррі Поттер і келих вогню» Джоан К. Ролінґ (у співавторстві з перекладачем Віктором Морозовим), твори Кадзуо Ішіґуро й Клайва Льюїса. Одружена з українським письменником Андрієм Бондарем, виховує доньку. Родина мешкає в Києві.
Жінки їхніх чоловіків. Старі люди
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Софія Андрухович — авторка, яка вміє заглядати в душу до своїх персонажів. Вона створює їх такими глибокими, неочевидними, переконливими, що, познайомившись з ними вперше, не забудеш їх та й навряд чи відпустиш, а може, то вони не відпускатимуть тебе.
Тож перевидання двох ранніх книжок Софії Андрухович: збірки оповідань «Жінки їхніх чоловіків» та повісті «Старі люди» з ілюстраціями Олени Стельмах — це повернення до історій непересічних і водночас буденних жінок і чоловіків, частіше все-таки жінок.
Це історії про тілесність та ідентичність, про межі та їхню відсутність, про любов і проживання, злиття й відокремлення, пошук себе та в собі, спокусу, спокушання і відторгнення. Це калейдоскоп жінок, яких мрієш зустріти і хочеш уникати, а також історія однієї пари, у якої були роки за плечима, та не було старості, лиш велика любов і вміння бути тут і зараз, проживаючи кожну мить разом.