Bizlit +380995622563
Нет в наличии

Я обслуговував англійського короля

Код товара: 106074
Я обслуговував англійського короля книга купить

Автор: Богуміл Грабал

Издательство: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
Код товара: 106074
135 грн
135

1 человек добавил в Вишлист

Скоро в продаже
Дата поступления пока не известна

Автор: Богуміл Грабал

Издательство: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Переплет

Твердый

ISBN

978-966-7047-87-0

Формат

130х200 мм

Язык

українська

Описание книги Я обслуговував англійського короля

«Я обслуговував…» — дисидентський роман найвизначнішого чеського письменника другої половини ХХ ст. Богуміла Грабала. Роман у соціалістичній Чехословаччині не видавався. Уперше він побачив світ за кордоном, а тому приніс авторові купу неприємностей.

«Я обслуговував…» — мемуари кельнера, жадібного й похітливого, який дорослішає на очах читача. Ті події, що з ним відбуваються, радше згодилися б Швейкові на анекдоти. Але не в анекдотах справа. Це історія Йови, людини, яка володіла всім і все загубила; тільки замість Єгови у нього — краса.

«Я обслуговував…» — життєпис мешканця Центральної Європи, якому «пощастило» нарватися на 30–40-ві роки ХХ ст. Сюжету історичного цілком достатньо, щоб не винаходити чогось надоригінального; письменникові залишається тільки фіксувати деталі персонального маршруту героя всередині єдиної для всіх магістралі. Рефрен книги — «неймовірне стає реальним». З часом гусінь перетворюється на метелика, а похітливий парубійко — на святого Франциска.» (Л.Данилкін)

Щедрий, злототканний текст роману подається майже суцільно, великими порціями; практично без абзаців. Офіціант розповідає аж до знемоги, втискуючи в одне речення декілька сюжетів, діалогів, випадків; у цьому синтаксисі, який цурається крапок, закладено страх, комплекс неповноцінності. До кінця роману — навпаки, довгі фрази передають відчуття повноти, заокругленості, умиротвореності.

Отзывы о Я обслуговував англійського короля

0 / 5


5 звёзд

0

4 звезды

0

3 звезды

0

2 звезды

0

1 звезда

0


Я обслуговував англійського короля отзывы