1905, 20 лютого – у селі Дермань на Рівненщині в заможній селянській родині Олексія Антоновича й Настасії Улянівни Самчуків народився один з найвизначніших українських письменників XX століття Улас Самчук. Зарубіжні дослідники називали його «українським Гомером», вказуючи, що він відкрив світові досі невідому Україну.
Улас Самчук є автором шістнадцяти романів, серед яких трилогія «Волинь», «Гори говорять», «Марія», збірки оповідань «Месники», «Віднайдений рай», низки повістей, оповідань і статей. Він одним з перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років.
У 80-х роках йшли розмови про висунення Уласа Самчука на Нобелівську премію за «Волинь», але, на жаль, до кінця справа не була доведена.
Гори говорять. Сонце з Заходу
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Про Закарпатську Україну роман У. Самчука «Гори говорять!». Це художня розповідь від імені героя роману Дмитра Цокана про боротьбу гуцулів за своє соціальне й національне визволення проти іноземних поневолювачів, про Гуцульську республіку (1918—1918 рр.). Широко використаний діалект гуцулів, описано їхню психологію і народний побут.
«Сонце з Заходу» — роман-репортаж. Основна сюжетна лінія пов’язана зі змалюванням подій Карпатської України (1938—1939 рр.) і життя міста Хуста. Автор мав можливість створювати художній світ завдяки монтуванню різних фактів реальної дійсності.
У центрі оповіді — розбудова Української Національної Оборони, участь закарпатських селян у формуванні місцевих осередків Карпатської Січі, мистецьке і театральне життя, взаємини політичного і культурного бомонду Карпатської України, увага закордонних журналістів до політичних і суспільних змін у краю.