Тамара Марценюк – кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, гостьова дослідниця низки міжнародних програм, зокрема, програми ім. Фулбрайта у Колумбійському університеті (США, 2017–2018). Авторка понад 100 наукових публікацій у міжнародних і українських фахових виданнях, низки публіцистичних статей, розділів підручників і книг, зокрема «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» (2017), «Чому не варто боятися фемінізму» (2018), «Захисники галактики: влада і криза в чоловічому світі» (2020).
Викладає на кафедрі соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» з 2004 року. Близько 20 років займається дослідженнями на гендерну тематику. Сфера наукових інтересів — соціальна структура суспільства і гендерні відносини, гендер і політика, різноманітні форми жіночого активізму (у період від ЄвроМайдану 2013–2014 років до повномасштабного вторгнення) тощо. Веде популярний онлайнкурс на платформі Prometheus «Жінки і чоловіки: гендер для всіх».
Поділяє ідею публічної соціології — науки і досліджень заради суспільних змін, тому постійно залучена у різноманітні міжнародні дослідницькі або викладацькі проєкти. Із 2015 року разом із дослідницькою командою провела серію із пʼяти соціологічних досліджень «Невидимий батальйон» про становище жінок у Збройних Силах України. У 2023 році за внесок у дослідження на тематику фемінізму і гендерної нерівності отримала міжнародну нагороду ім. Емми Ґолдман.
Безстрашні. Історія українського фемінізму в інтерв’ю
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
«Безстрашні: Історія українського фемінізму в інтерв’ю» — це збірка з 23 інтерв’ю з жінками, які стояли біля витоків фемінізму в сучасній незалежній Україні. Це історія про те: як розроблявся та приймався гендерний закон в Україні; як започаткувалась традиція щорічного Маршу жінок 8 березня; як створювався перший Музей жіночої та гендерної історії; в яких умовах писалися перші наукові дослідження про материнство та роль жінки в незалежній Україні; як впроваджувалися перші гендерні студії в академічних установах.
Ця книжка — не лише захоплива розповідь про розвиток фемінізму, але й важливий інструмент розуміння сучасних викликів, з якими стикаються жінки в Україні. Вона дає змогу оцінити, що вже змінилося на краще, а що досі потребує нашої уваги. Історії, розказані в ній, не тільки надихають, але й надають важливі уроки для майбутньої діяльності.
Це видання також слугує своєрідним мостом між поколіннями, передаючи досвід і мудрість від тих, хто прокладали шлях, до тих, хто продовжують боротьбу сьогодні. Воно вшановує внесок кожної з цих жінок, підкреслюючи їхню невтомну працю та відданість справі рівноправності, і водночас закликає до подальших дій у боротьбі за права жінок в Україні та за її межами.