Плохій Сергій – чи не найвідоміший український і американський історик, письменник. Професор у Гарварді (за спеціальністю українська історія). Також директор Українського наукового інституту цього ж університету.
У науковій та творчій діяльності надає перевагу історії України (ранньомодерної та модерної), Східної Європи та періоду Холодної війни.
Комплект Ядерне безумство + Чорнобильська рулетка + Остання імперія
- Стоимость от 29 грн
- Срок доставки 1-4 дня
- Доставляем службами Новая Почта или УкрПочта
- Бесплатная доставка от 1000 грн
- Международная отправка (доставка в другие страны мира)
- Возврат, обмен в течение 14 дней
- Наличными (в отделении курьерской службы)
- Картой VISA или MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Комплект складається з 3х книг:
Ядерне безумство. Історія Карибської кризи
Чорнобильська рулетка. Війна в ядерній зоні
Остання імперія. Занепад і крах Радянськогo Союзу
Ядерне безумство. Історія Карибської кризи
Кінець холодної війни понад 30 років тому завершив найнебезпечніший період в історії людства, відсунувши загрозу ядерної війни та катастрофи. Тоді світові держави ухвалили надважливе рішення — зменшити ядерний потенціал. Однак 2022 року дипломатичні досягнення світової безпеки були анульовані через повномасштабне російське вторгнення на територію України.
РФ оголосила про підвищений рівень готовності своїх ядерних сил. У відповідь уряди США та Великої Британії публічно пригрозили, що блискавично зреагують у разі застосування ядерної зброї в Україні або поза її межами. Світ балансує на порозі нової атомної ери. Щоб зрозуміти всі можливі наслідки й запобігти глобальній катастрофі, ми маємо вивчити уроки найнебезпечнішого періоду холодної війни — Карибської кризи.
Спираючись на низку радянських архівних джерел, раніше засекречених документів КДБ та нотаток Білого дому, Сергій Плохій підіймає завісу над тим, що відбувалося 60 років тому, і дає змогу переосмислити сьогоднішні події, щоб уникнути фатального для всього світу ядерного безумства.
Чорнобильська рулетка. Війна в ядерній зоні
24 лютого 2022 року, у перший день повномасштабного вторгнення Рoсії в Україну, до Чорнобильської атомної електростанції під’їхала ворожа бронетехніка. Почалася рoсійська окупація АЕС, яка тривала довгі тридцять п’ять днів. Працівники станції стали заручниками окупантів. Вони виконували свої обов’язки цілодобово, під постійним тиском і перед загрозою смерті.
Від їхніх рішень залежала не тільки власна безпека, але й життя багатьох інших людей в Україні та поза її межами. Вибір, який вони зробили, їхня самовідданість і рішучість врятували світ від ще однієї ядерної катастрофи. Та загроза подібної трагедії, на жаль, залишається, адже Запорізька атомна електростанція, найбільша в Європі, досі під контролем рoсійських окупантів.
У цій книзі Сергій Плохій поєднує історію рoсійсько-української війни з історією Чорнобильської зони, щоб привернути увагу світу до небезпеки, яку становлять ядерні об’єкти під час воєнних конфліктів. Історія окупації Чорнобиля - не просто нещодавнє минуле, це пересторога на майбутнє.
Остання імперія. Занепад і крах Радянськогo Союзу
Перевидання в оновленому оформленні
Від одного з провідних фахівців з історії Східної Європи та автора новаторського видання «Брама Європи» і «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду».
Краща книжка англійською з історії міжнародних стосунків — премія Лайонела Ґельбера.
На основі розсекречених документів та інтерв’ю з безпосередніми свідками подій.
Новий, сміливий погляд на останні місяці життя Рaдянського Сoюзу.
Аналіз розсекречених документів та інтерв’ю з безпосередніми учасниками подій наштовхують на висновок: крах СРCР не був результатом діяльності спецслужб Сполучених Штатів, навпаки, американські лідери боялися раптового колапсу рaдянської держави, який міг затягти Євразію в політичний та економічний хаос.
Називаючи розпад СРCР «роботою Америки», політичні діячі США переоцінили власний потенціал у знищенні та перебудові іноземних режимів. Автор упевнений: американська роль у розвалі Сoюзу була міфом, який роздували на догоду діячам американської зовнішньої політики та прихильникам імперського реваншу в Рoсії. Україна стала ключовим гравцем у драмі розвалу Сoюзу й не тільки здобула незалежність для себе, але й показала шлях до державності менш рішучим республікам, як-от Білоруcь та Казахстан.
«Остання імперія» — це нова, смілива інтерпретація останніх місяців життя Рaдянського Сoюзу, свіжий погляд на причини та передумови смерті цього політичного організму без заангажованості та упередженості.