Плохій Сергій – чи не найвідоміший український і американський історик, письменник. Професор у Гарварді (за спеціальністю українська історія). Також директор Українського наукового інституту цього ж університету.
У науковій та творчій діяльності надає перевагу історії України (ранньомодерної та модерної), Східної Європи та періоду Холодної війни.
Комплект Чорнобильська рулетка + Атоми і попіл
- Стоимость от 29 грн
- Срок доставки 1-4 дня
- Доставляем службами Новая Почта или УкрПочта
- Бесплатная доставка от 1000 грн
- Международная отправка (доставка в другие страны мира)
- Возврат, обмен в течение 14 дней
- Наличными (в отделении курьерской службы)
- Картой VISA или MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Комплект складається з 2х книг:
Чорнобильська рулетка. Війна в ядерній зоні
Атоми і попіл. Глобальна історія ядерних катастроф
Чорнобильська рулетка. Війна в ядерній зоні
24 лютого 2022 року, у перший день повномасштабного вторгнення Рoсії в Україну, до Чорнобильської атомної електростанції під’їхала ворожа бронетехніка. Почалася рoсійська окупація АЕС, яка тривала довгі тридцять п’ять днів. Працівники станції стали заручниками окупантів. Вони виконували свої обов’язки цілодобово, під постійним тиском і перед загрозою смерті.
Від їхніх рішень залежала не тільки власна безпека, але й життя багатьох інших людей в Україні та поза її межами. Вибір, який вони зробили, їхня самовідданість і рішучість врятували світ від ще однієї ядерної катастрофи. Та загроза подібної трагедії, на жаль, залишається, адже Запорізька атомна електростанція, найбільша в Європі, досі під контролем рoсійських окупантів.
У цій книзі Сергій Плохій поєднує історію рoсійсько-української війни з історією Чорнобильської зони, щоб привернути увагу світу до небезпеки, яку становлять ядерні об’єкти під час воєнних конфліктів. Історія окупації Чорнобиля - не просто нещодавнє минуле, це пересторога на майбутнє.
Атоми і попіл. Глобальна історія ядерних катастроф
Наприкінці березня 1979 року майже 145 000 американців покинули свої домівки в Гаррісбергу, штат Пенсільванія, сподіваючись врятуватися від невидимого ворога: радіації. Реактор на сусідній атомній електростанції Три-Майл-Айленд частково розплавився, і вчені побоювалися вибуху, який може поширити радіацію по всій східній частині Сполучених Штатів.
На щастя, вибух так і не відбувся, але аварія залишила глибокі шрами в американській психіці, майже поклавши край національному коханню з ядерною енергетикою. У своєму виданні Сергій Плохій розповідає про драматичну історію Три-Майл-Айленда та ще п’яти аварій, які переслідували ядерну промисловість у її військових і цивільних втіленнях: катастрофічні опади, викликані випробуванням водневої бомби на Бікіні Атолл в 1954 році. ; Киштимська ядерна катастрофа, яка забруднила значну частину Уралу; пожежа Windscale, найгірша ядерна аварія в історії Великобританії; назад із Чорнобилем, результатом дефектної конструкції реактора, що призвело до евакуації 350 000 людей; і зовсім недавно Фукусіма в Японії, спровокована землетрусом і цунамі, катастрофою нарівні з Чорнобилем, очищення якої не відбудеться за нашого життя.
Через розповіді про ці шість жахливих інцидентів Плохій досліджує ризики ядерної енергетики, як у військових, так і в мирних цілях, водночас пропонуючи яскравий опис того, як окремі особи та уряди приймають рішення за надзвичайних обставин. Сьогодні в усьому світі працює 440 ядерних реакторів, причому атомна енергетика забезпечує 10 відсотків світової електроенергії. Проте, оскільки світ прагне зменшити викиди вуглецю для боротьби зі зміною клімату, виникає питання: наскільки безпечна ядерна енергетика?