Роберт Сапольскі (Robert Morris Sapolsky, 1957) - відомий американський нейроендокринолог, професор біології та неврології, нейронаук і нейрохірургії Стенфордського університету, приматолог та науковий співробітник Національного музею Кенії. Автор безлічі наукових публікацій і науково-популярних книг з дослідження стресу, нейронної смерті та генної терапії, які мають величезний резонанс в науковому світі, а книги розкуповуються мільйонами.
Роберт Морріс Сапольскі народився 6 квітня 1957 року в Брукліні, в сім'ї архітектора, який емігрував до Америки з СРСР. В дитинстві захоплювався природничими науками, цікавився приматами та годинами проводив час в Музеї природної історії, мріючи про далеку Африку. Вивчав приматологію та суахілі у школі Джона Дьюї, в старших класах працював волонтером у відділі приматів улюбленого музею. У 1978 році отримав ступінь бакалавра в галузі біологічної антропології в Гарвардському університеті та відправився в Кенію, щоб вивчати соціальну поведінку бабуїнів в дикій природі.
Будучи свідком військових дій між Угандою і Танзанією спровокували Сапольскі підготував курс лекцій про фізіологію агресії в нейробіології. Після повернення в Нью-Йорк навчався в університеті Рокфеллера, де він отримав ступінь доктора наук з нейроендокринологіі, працюючи в лабораторії Брюса Маків. Після першого півторарічного дослідження в Африці він повертався щоліта ще протягом двадцяти п'яти років, щоб спостерігати за однією і тією ж групою бабуїнів, починаючи з кінця 1970-х і закінчуючи початком 1990-х років. Він проводив з ними по 8-10 годин на добу протягом чотирьох місяців на рік, описуючи їх поведінку. Його дослідження стали основою науково-популярної книги "Записки примата" (A Primate's Memoir, 2001).
У Стенфорді Сапольскі викладає курси з клітинної біології та фізіології тварин, біології людської поведінки, механізмів нейронної смерті. Безліч записів його лекцій викладено у відкритому доступі в інтернет, а дослідження у сфері генетики, біології та психології публікуються в журналах The New York Times та National Geographic. Як нейроендокринолог Роберт досліджує психологію стресу. Його робота "Стрес в дикій природі" (Stress in The Wild,) написана в 1990 році актуальна та популярна й досі.
Психология стресса
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Одна з найбільш авторитетних і відомих у всьому світі книг з психології та фізіології стресу. Її автор - фахівець зі світовим ім'ям, видатний біолог і психолог Роберт Сапольски переконаний, що людська здатність готуватися до майбутнього і турбуватися про нього - це і благословення, і прокляття. Благословення - в превентивному і підготовчому поведінці, а прокляття - в тому, що наша схильність турбуватися про майбутнє викликає постійний стрес.
Виявляється, еволюційно люди схильні реагувати і уникати загрози, як це роблять зебри. Ми повинні розслаблятися більшу частину дня і бігати як божевільні тільки при наближенні небезпеки.
У зебри час від часу виникає гостра стресова реакція (фізичні погрози). У нас, навпаки, хронічна стресова реакція (психологічні загрози) рідко доходить до таких величин, як у зебри, зате нікуди не зникає.
Зебри гинуть швидко, потрапляючи в лапи хижаків. Люди вмирають повільніше: від ішемічної хвороби серця, раку та інших хвороб, що виникають через хронічні стресових реакцій. Але коли стрес передбачуваний, а ви можете контролювати свою реакцію на нього, на розвиток хвороб він впливає вже не так сильно.
Ці та багато інших питань, що стосуються стресу та управління ним, порушені в чудовій книзі професора Сапольски, яка адресована фахівцям психологічного, педагогічного, біологічного та медичного профілів, а також викладачам і студентам відповідних вузівських факультетів.