Друзі, ми працюємо. Віримо в ЗСУ і нашу Перемогу! Слава Україні!
Друзі, ми працюємо. Віримо в ЗСУ і нашу Перемогу! Слава Україні!
Код товару: 90407 |
Автор: Николай Кононов
Видавництво: Манн, Иванов и Фербер
Обкладинка
Тверда
К-ть сторінок
272 стр
ISBN
978-5-00100-651-0
Формат
130х200 мм
Мова
російська
Про книгу
Як навчитися придумувати, розробляти, писати і редагувати яскраві, захоплюючі тексти? Як розбудити в собі потенціал оригінального оповідача?
Авторський метод, що складається з 14 уроків-сходинок, випробуваний у багатьох редакціях, на семінарах документальної літератури і журналістики, на курсах «Як писати добре» для всіх бажаючих навчитися писати з нуля або початкового рівня. У книзі просто і виразно розповідається, як писати статті і нариси, листи та слогани, мемуари та лонгріди, а унікальний авторський метод підійде вченим, репортерам, редакторам, копірайтерів, менеджерам - всім, хто впливає словом на хід подій.
Від автора
Чи можна навчитися писати, опанувати «магією слова»?
Можна, можливо. Ніякої магії немає. 15 років роботи з текстами і їх авторами переконали мене, що кожен носить в собі потенціал оригінального оповідача. Але як розбудити цей потенціал?
Мій метод виглядає як сходи до вміння писати оригінально і по справі - з 14 уроків-сходинок. Цей метод випробуваний на всіх моїх редакціях, потім на курсах нон-фікшн (документальної літератури) і журналістики. А потім і взагалі на курсах «Як писати добре» для всіх бажаючих навчитися писати з нуля або рівня початківця. Студенти, які не розбиралися в письменницькому ремеслі, вчилися придумувати, розробляти, писати і редагувати яскраві, захоплюючі тексти.
Я зібрав під цією обкладинкою все ментальні і технічні прийоми і постарався розповісти про них просто і виразно. Прийоми ці претендують на якусь особливу унікальність, але, здається, мені вдалося написати книгу, яка ближче інших підібралася до російського варіанту Elements of Style. Я розповідаю, як писати і листи, і слогани, і статті, і нариси. Упевнений, що мій метод підійде і вченим, і репортерам, і редакторам, і копірайтерів, і менеджерам - всім, хто впливає словом на хід подій.
Якщо ви сумніваєтеся в необхідності вміти писати в епоху стікерів, снепчата і вотсапа, у мене є такі серйозні аргументи.
По-перше, фото і відео, звичайно, перемогли букви, але парадоксальним чином ми пишемо все більше. По тому, як адресат формулює думки в пошті, мессенджере або додатку для знайомств, ми вирішуємо, витрачати час на спілкування з ним чи ні. Ми все гостріше відчуваємо втому від вхідного в наш мозок потоку інформації. Тим важливіше лаконічність, уміння швидко донести сенс, і тим цінніше люди, які вміють пояснювати доступно, оригінально і яскраво. Бачити дивовижне в невигаданий, реальному світі. Розповідати так, щоб читач не зміг відірватися від тексту. Я допомагав і допомагаю таким людям знаходити свій голос і робити собі ім'я.
По-друге, ремесло оповідача вічно. «Романісти» в тюремній камері буття цінуються завжди. Презентація, пітч інвестору, легенда про компанію для внутрішніх і зовнішніх комунікацій створюються за законами драматургії. Уміння розповідати історії окупається з першої ж книги, раунду інвестицій, гучної статті або виступу на конференції.
По-третє - це важливо для журналістів - на відміну від сценариста в кіно і ігрової індустрії, письменник не обмежений технічними вимогами. Продюсер не змусить його вводити нових героїв, ваш текст мине сім няньок-скріптдокторов. При цьому кінопродюсери полюють за класними історіями для екранізації. У моєму випадку права на екранізацію «Коду Дурова» придбав продюсер Олександр Роднянський.
Отже, сідаємо і пишемо.
Для кого ця книга
Для всіх, хто пише професійно: журналістів, копірайтерів, редакторів і авторів.