Соломія Павличко - українська письменниця, літературознавиця, перекладачка, публіцистка, засновниця видавництва перекладної наукової літератури «Основи».
Народилася у Львові, у родині відомого українського письменника Дмитра Павличка, який прищепив їй любов до мови та літератури. Авторка багатьох знакових перекладів з англійської мови. Завдяки її праці «Дискурс модернізму в українській літературі» (1997) читачі змогли по-новому осмислити й розуміти українську словесність.
Першою в сучасній Україні заговорила про фемінізм в науковому плані, об’єднала навколо себе однодумиць, була авторкою праць із історії фемінізму й започаткувала в Україні видання феміністичної літератури. Найвідоміша її праця з цієї проблематики — «Фемінізм: статті, дослідження, бесіди та інтерв’ю». Це людина, яка думала по-сучасному, вміла змінювати світ навколо себе.
Дискурс модернізму в українській літературі
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
«Дискурс модернізму в українській літературі» — найвідоміша праця Соломії Павличко. У свій час вона спричинила хвилю обговорень і навіть обурення та критики, які вийшли за межі наукового дискурсу. На цій книжці виросло ціле покоління українських літературознавців і письменників.
Авторка аналізує дискурс українського модернізму, починаючи від 1898 року до 1970-х років, на прикладах творчості Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Гната Хоткевича, Михайла Яцкова, представників «Молодої Музи» й «Української хати», письменників 20-х років, найрепрезентативніших постатей еміграційної літератури 40-х років, а також Нью-Йоркської групи 60-х і 70-х років.
Книга буде корисна всім, хто цікавиться тяглістю української культури, активним читачам, котрі прагнуть глибшого розуміння феномена української літератури ХХ століття.