Код товару: 1737 |
Доставка:
Гарантія:
Варіанти оплати:
Автор: Евгений Слуцкий
Видавництво: Эксмо
Обкладинка
Тверда
К-ть сторінок
1152 стр
ISBN
978-5-699-31930-5
Формат
170x240 мм
Мова
російська
Читачеві пропонується ювілейне видання, присвячене творчої спадщини видатного російського економіста, статистика і математика Євгена Євгеновича Слуцького. Працюючи в один час з В. Парето і І. Фішером, він створив теорію бюджету споживача в мікроекономіці і за 20 років до офіційної дати її зародження отримав знамените "рівняння Слуцького" (Дж.Хікс). У 1920-ті рр. раніше Нобелівського лауреата Р. Фріша заклав основи нової науки економетрики. Статистичну гіпотезу Слуцького в теорії циклів, яка була реалізована вже в кондратьєвської кон'юнктурного інституту, вивчали і цінували такі найвідоміші вчені, як М. Фрідман та Р.Лукас-молодший. На початку 1930-х рр. Слуцький - провідний фахівець з теорії випадкових процесів і початків статистичного експерименту, що зробив великий вплив на А.Н.Колмогорова і московську школу теорії ймовірностей і математичної статистики.
Вперше російською мовою і за всіма правилами археографії публікується дисертація "Теорія граничної корисності" (Київ, 1910), яка розкриває процес становлення Слуцького-суспільствознавця. У перекладі з німецького публікуються його фундаментальні статті з теорії цінності О. фон Бем-Баверка, праксеологии, основам економетричного методу. Перевидаються дві статті про емісію грошових знаків в Радянській Росії (1923), брошура про політико-економічних поглядах У. Петті і ін. Роботи. Заново звірений з італійським оригіналом і уточнено переклад відомої статті про бюджет споживача (1915). Класична стаття "Про складання випадкових причин ..." (1927) публікується з усіма пізнішими доповненнями і різночитаннями, що з'явилися в журналі "Есоnоmetrica" (1937). У статистичній частині звертає на себе увагу "Теорія кореляції" (1912), роботи 1920-х рр. з "Вісника статистики" і "Трудов кон'юнктурного інституту", а також повний корпус робіт Слуцького з "Журналу геофізики" (1932-1935).
Всього в тому включені 32 твори, які в сукупності з "Обраними працями" по теорії ймовірностей і математичній статистиці (видання Академії наук, 1960) дають повноцінне освітлення багатогранної творчості Слуцького в науці. Праці, зібрані разом в цих двох виданнях, по суті, вичерпують фундаментальну бібліографію праць Слуцького, складену його другом статистиком Н.С.Четверіковим ще в кінці 1940-х рр.
Видання забезпечене численними довідковими матеріалами та іменним покажчиком.
Для науковців, істориків економічної думки, соціологів, а також всіх, хто цікавиться спадщиною вітчизняної науки в роки її великих завоювань.