Вахтанг Кіпіані — український історик і журналіст. Народився 1 квітня 1971 року в Тбілісі. Вищу освіту здобув за фахом учитель історії та правознавства в Миколаївському державному педагогічному інституті, де навчався з 1989 по 1994 рік. Зі студентства вів активне соціальне життя, беручи участь в громадських рухах.
З початку дев'яностих працював редактором, кореспондентом і оглядачем у ряді газет і програм на телебаченні. На його рахунку роботи на таких телеканалах як: «1 + 1», «Інтер» і «Перший національний». Вахтанг Кіпіані є володарем декількох нагород, серед яких: Заслужений журналіст України 2005, Національна телевізійна премія «Телетріумф» 2014, і Премія імені Георгія Гонгадзе 2019.
Крім роботи у сфері журналістики, Вахтанг Кіпіані є автором і упорядником кількох успішних історичних книг виданих видавництвом «Vivat»: 2016 - «Зродились ми великої години...» ОУН і УПА 2017 - Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті 2018 - Друга світова. Непридумані історії. (Не) наша, жива, інша 2019 - Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР
Комплект Архіви КДБ. Невигадані історії + Справа Василя Стуса
- Стоимость от 29 грн
- Срок доставки 1-4 дня
- Доставляем службами Новая Почта или УкрПочта
- Бесплатная доставка от 1000 грн
- Международная отправка (доставка в другие страны мира)
- Возврат, обмен в течение 14 дней
- Наличными (в отделении курьерской службы)
- Картой VISA или MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Комплект складається з 2х книг:
Архіви КДБ.Невигадані історії
Справа Василя Стуса
Архіви КДБ.Невигадані історії
Документи р*дянських органів держбезпеки, розсекречені в Україні, стали справжнім клондайком для дослідників і журналістів. Місяць за місяцем, рік за роком історії, знайдені Едуардом Андрющенком в архівних справах, перетворювалися на статті для українських та закордонних видань. А тепер вони видані під однією обкладинкою.
Героями цих історій стали видатні митці та цинічні вбивці, агенти та чекісти, втікачі та шпигуни. Хтось підписує абсурдні зізнання, а хтось дивом рятується від смерті. Хтось планує замах на рідних, а хтось відправляється в табори через власну балакучість. Хтось лишає зухвалі послання, а хтось бачить, як знищують результат його багаторічної праці.
Всі ці епізоди дозволяють краще зрозуміти складне й повне протиріч життя українців в умовах р*дянського тоталітаризму.
Справа Василя Стуса
Поет і Громадянин Василь Стус (1938–1985) не зміг побувати на презентації жодної зі своїх книжок. Бо в Україні його не друкували — збірки віршів ходили по руках у самвидавному вигляді, а публікували їх лише за кордоном. Участь у русі незгідних з русифікаторською й антиукраїнською політикою, активна правозахисна позиція двічі приводили Стуса на лаву підсудних — за статтею «Антирадянська агітація і пропаганда».
У цій книжці зібрано документи з шеститомної кримінальної справи, яка зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві (нині — Галузевий державний архів СБУ). Як і за що було заарештовано поета? Хто під час процесу намагався врятувати Василя Стуса, а хто зробив усе, щоб він назавжди зник за ґратами політичної зони на Уралі? До матеріалів 1980 року ми додали кілька публікацій, з яких читачі дізнаються про маловідомі факти життя, ув'язнення та загибелі одного з найбільш визначних не тільки українських, а і європейських поетів ХХ століття.
У книжці вміщено архівні документи зі справи Василя Стуса (протоколи обшуків, допитів, листи, статті і т. д.), фотографії, статті Вахтанга Кіпіані, а також відомих дисидентів — Василя Овсієнка, Леоніда Бородіна. Додано останні прижиттєві нотатки Стуса — «З таборового зошита», таємно передані з табору на волю. Передмова Вахтанга Кіпіані.