1905, 20 лютого – у селі Дермань на Рівненщині в заможній селянській родині Олексія Антоновича й Настасії Улянівни Самчуків народився один з найвизначніших українських письменників XX століття Улас Самчук. Зарубіжні дослідники називали його «українським Гомером», вказуючи, що він відкрив світові досі невідому Україну.
Улас Самчук є автором шістнадцяти романів, серед яких трилогія «Волинь», «Гори говорять», «Марія», збірки оповідань «Месники», «Віднайдений рай», низки повістей, оповідань і статей. Він одним з перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років.
У 80-х роках йшли розмови про висунення Уласа Самчука на Нобелівську премію за «Волинь», але, на жаль, до кінця справа не була доведена.
Комплект Ост. Улас Самчук (з 2-х книг)
- Вартість від 29 грн
- Термін доставки 1-4 дні
- Доставляємо службами Нова Пошта або Укрпошта
- Безкоштовна доставка від 1000 грн
- Міжнародна відправка (доставка в інші країни світу)
- Повернення, обмін протягом 14 днів
- Готівкою (в відділенні кур'єрської служби)
- Картою VISA або MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Комплект складається з двох книг:
- Ост. Частина 1-2. Морозів хутір. Темнота
- Ост. Частина 3. Втеча від себе. На твердій землі
Ост. Частина 1-2. Морозів хутір. Темнота.
Трилогія «ОСТ» Уласа Самчука (1905—1987) — це романи «Морозів хутір», «Темнота», «Втеча від себе». Події роману «Морозів хутір» відбуваються від Різдва 1918 року до Великодня 1919-го, в складний і тривожний період української історії. Герої книги шукають відповіді на актуальні питання свого часу і питання «вічні»: про революцію, українську державність, мову, культуру, мистецтво. Хутір тут є символом усталеного, традиційного світу. Руйнація українського хутора означала знищення української душі. Події роману «Темнота» охоплюють період від громадянської війни до початку другої світової війни. Темнота — це все страшне, трагічне, темне, що принесла радянська влада — війну, голодомор, масові політичні процеси, ГУЛАГ. Івана Мороза заарештовують як «ворога народу», він проживає роки неволі, катувань, принижень. І, хоча не зломлений фізично і морально, вимушений співпрацювати з радянською владою. Щоб вижити в нових умовах, він виявляє себе здібним, ініціативним господарником, але залишається заручником тоталітарної держави, яка перемелює всіх і все.
Ост. Частина 3. Втеча від себе. На твердій землі.
«Втеча від себе» — останній роман трилогії «ОСТ» («Морозів хутір», «Темнота», «Втеча від себе»). Події роману розпочинаються 1945 року на території Німеччини. Головні герої — Іван Мороз, його дочка Віра — повинні зробити нелегкий вибір: їхати на Захід чи повертатись у Радянську Україну. Вихід українця за межі національного простору не визначається Уласом Самчуком як «втеча від себе», а як історична необхідність самозбереження особистості для повернення та здійснення своєї національної місії. Життя українських емігрантів у Канаді є темою романа «На твердій землі» (1967). Герой роману Павло Данилів — сильний тип чоловіка-українця, який позбавлений комплексів меншовартості, яскраво виражений індивідуаліст, що хоче жити, а не існувати. Павло будує нове життя в Канаді, куди він потрапляє після завершення Другої світової війни.