Міґель Анхель Астуріас — ґватемальський письменник, драматург і журналіст, лавреат Нобелівської премії з літератури. Народився 19 жовтня 1899 року у місті Ґватемала. У 1920-х мешкав у Парижі, де вивчав етнологію. Там же познайомився з сюрреалістичним рухом і почав поєднувати у своїй творчості елементи модернізму, антропології та лінгвістики.
Вважається одним із перших латиноамериканських авторів, які вплинули на формування літературного стилю магічний реалізм, а також попередником Латиноамериканського буму 1960–1970 років. Його творчість присвячена захисту культури та світогляду корінних народів. Одним із головних творів критики називають роман «Маїсові люди» (1949), у якому поєднані мітологія мая та політична критика. У своїх творах Астуріас показував соціальні конфлікти, колоніальну спадщину й експлуатацію у ґватемальському суспільстві.
Після тривалого періоду вигнання та цензури в рідній країні, у 1960-х його творчість здобула міжнародне визнання. У 1967 році Астуріас став лавреатом Нобелівської премії з літератури, ставши другим латиноамериканським автором, хто отримав її. Премія була присуджена «за визначні літературні здобутки, міцно пов’язані з національними рисами і традиціями корінних народів Латинської Америки».
Основні твори Міґеля Анхеля Астуріаса: «Легенди Ґватемали» (1930), «Президент» (1946), «Маїсові люди» (1949), трилогія «Бананова республіка»: «Ураган» (1950), «Зелений Папа» (1954), «Очі померлих» (1960). Помер 9 червня 1974 року у Мадриді.
Маїсові люди
- Стоимость от 29 грн
- Срок доставки 1-4 дня
- Доставляем службами Новая Почта или УкрПочта
- Бесплатная доставка от 1000 грн
- Международная отправка (доставка в другие страны мира)
- Возврат, обмен в течение 14 дней
- Наличными (в отделении курьерской службы)
- Картой VISA или MASTERCARD
- Apple Pay
- Google Pay
Сюжет роману розгортається навколо історії корінного народу Ґватемали, на чиї землі приходять колонізатори. Зухвалість і здирництво плантаторів спонукають місцевого ватажка Ґаспара Ілома підняти повстання. Інша лінія сюжету зосереджена на листоноші Нічо. Щоб знайти зниклу дружину, він спускається у підземний світ, де зустрічає духа-охоронця — койота, який має допомогти йому. Ці історії невидимо впливають одна на одну, переплітаючись і розгалужуючись суміжними оповідями.
«Маїсові люди» поєднують леґенди Ґватемали з драматичними сюжетами реального світу: ви побачите, як людина обертається у тварину, стежитимете за травником — володарем таємниць зцілення; дізнаєтесь історію жінки — двоїстої істоти, чия природа — це втеча і водночас переслідування. Міґель Анхель Астуріас створив монументальну епопею — оду великій культурі й літературі мая, а водночас захопливу історію про наслідки колоніальних завоювань та виразний портрет суспільства в руйнівному процесі акультурації.
Видання має 320 сторінок. Книжка містить 6 ілюстрацій, що відкривають кожен із розділів роману, а також ілюстрацію на шмуцтитулі. Книжку надруковано на білому папері Ес-це-пе, який забезпечує високу якість відтворення лініатури растру, двома кольорами: текст – чорний, окремі елементи та частина ілюстрацій – жовто-кукурудзяні. Обкладинка тверда, покрита захисною матовою ламінацією.