Bizlit +380995622563
Подписка на рассылку новостей

Видавництво «Основи»

Видавництво «Основи»

За двадцять років діяльності Видавництва «Основи» світ побачили більше трьохсот видань. Історія Видавництва розпочалась у 1992 році завдяки засновникам Богдану Кравченко і Соломії Павличко. "Основи" також завдячують тривалі підтримці Міжнародного Фонду "Відродження". За 20 років "Основи" продали більше двох мільйонів книжок.

Саме після розпаду СРСР молодій державі критично бракувало літератури українською мовою. Тому Редакційна рада, яку з 1992 до 1999 року очолювала Соломія Павличко, поставила собі за мету дати читачеві незалежної України якісні переклади шедеврів класичної літератури. А також – забезпечити нове покоління студентів навчальними посібниками світового рівня. Важливу роль на етапі становлення видавництва відіграв Міжнародний фонд "Відродження", який багато років лишався його надійним партнером. За підтримки фонду "Основи" зуміли реалізувати низку сміливих задумів та посісти вагоме місце серед книговидавців незалежної України. Цей напрям розвитку продовжився і за роки керівництва Валентини Кирилової, що була директором «Основ» з 1999 по 2011 рік. Вона укріпила позиції видавництва на ринку, випустивши десятки важливих видань.

І в першу чергу видавництву вдячні сьогоднішні провідні економісти – адже саме «Основи» першими презентували переклади найактуальнішої наукової літератури. Підручники «Мікроекономіка» та «Макроекономіка» (П. Семюелсона та В. Нордгауза) та «Основи фінансового обліку» (Г. Велша та Д. Шорта) допомогли студентам початку 90-х здолати перехід до ринкової економіки. А для молодих істориків справжньою знахідкою стало видання в 2001 році книги професора лондонського Університету Нормана Дейвіса «Європа. Історія». Ці півтори тисячі сторінок читаються на одному диханні, тому не дивно, що переклад витримав вже шість перевидань!

Та справжньою гордістю перекладних видань «Основ» лишається серія «Світова класика». Талановиті й досвідчені перекладачі з англійської, німецької, латини, давньогрецької, бенгальської, японської та багатьох інших мов нарешті отримали змогу розкрити свій потенціал в улюбленій роботі, чого були позбавлені за радянських часів. Тому вже дуже скоро на полицях видавництва українською заговорили генії художньої літератури від античності до сьогодення: Аристотель, В. Шекспір, В. Голдінг, Х. Мацуура, Дж. Керуак та інші. І цей список постійно поповнюється! Адже нашими партнерами стали найвідоміші видавництва світу, які надають ліцензії на переклад своїх книжок. Зокрема нещодавно «Основи» порадували шанувальників творчості Франца Кафки збіркою його ранніх творів «Споглядання», стилізованою під першодрук 1912 року.

Не позбавили своєї уваги «Основи» й тих, хто цікавиться філософською думкою. Українські переклади Ф. Ніцше, Сімони де Бовуар, М. Фуко, З. Фройда у числі багатьох інших продовжують впливати на світогляд нових поколінь читачів.

Та найбільше пишаються «Основи» саме власними оригінальними виданнями. Наукові дослідження Д. Наливайка, В. Литвинова, М. Зерова, Л. Курбаса , С. Павличко, Д. Павличка, С. Єфремова стали справжніми надбаннями сучасної україністики. А вихід масштабної десятитомної праці «Україна. Антологія пам’яток державотворення Х-ХХ століття», упорядженої В. Шевчуком, В. Литвиновим, І. Дзюбою, Д. Павличком, О. Сліпушко, Р. Мовчан, Ю. Сливкою, В. Сергійчуком, став безпрецедентною подією. Адже досі мало кому вдавалось окреслити тисячолітній період української історії настільки повно й різнобічно, представивши в одному виданні як суспільно-політичні документи, так і найяскравіші художні твори.

На сьогоднішній день каталог «Основ» налічує більше ніж три сотні найменувань. Видавництво активно розвиває новий напрям – унікальні за змістом та оформленням книжки, задумані й створені молодими українськими авторами. Однією з перших ластівок став англомовний довідник «Awesome Ukraine», в якому умістились найрізноматніші факти про нашу країну, однаково цікаві й іноземним гостям, й навіть самим українцям. У вік електронних книжок «Основи» лишаються вірними первинній ідеї. Видавництво так само прагне дати українському читачеві саме ту літературу, якої вкрай не вистачає на вітчизняному ринку. Тому в найближчих планах «Основ» – неймовірно цікаві дитячі книжки, а також видання, присвячені мистецтву, дозвіллю, гастрономії, дизайну. Тобто книги, не скуті жодним форматом, окрім одного: це будуть видання світового рівня, задоволення від яких починається вже з першого погляду на обкладинку.

 
На странице:
Сортировка:

Книги издательства: Видавництво «Основи»

Гендер для всіх. Виклик стереотипам
Автор: Тамара Марценюк
Цена: 0 грн
Націоналізм, сексуальність, орієнталізм. Складний світ Агатангела Кримського
Автор: Соломія Павличко
Цена: 104 грн
Незалежність очима ТСН
Автор: Валерій Примост
Цена: 468 грн
94 ДНІ. ЄВРОМАЙДАН ОЧИМА ТСН
Автор: Тетяна Пушнова
Цена: 249 грн
Отзывов: 1
Poo-tee-weet
Автор: Віктор Марущенко, Оля Костирко
Цена: 125 грн
WAR. Journalism from the Front Line
Автор: Ольга Кашпор
Цена: 650 грн
Абетка
Автор: Анна Копилова
Цена: 228 грн
Байки Федра
Автор: Федр
Цена: 80 грн
Будиночок у прерії
Автор: Лора Інголз-Вайлдер
Цена: 125 грн
Бестселлер
Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери
Автор: Ольга Кашпор
Цена: 371 грн
Отзывов: 1
Гордість і упередження і зомбі
Автор: Джейн Остін, Сет Ґрем-Сміт
Цена: 156 грн
Грім у січні
Автор: Дмитро Павличко
Цена: 73 грн
Джунглі в долині Мумі-Тролів
Автор: Туве Янссон
Цена: 46 грн
Отзывов: 1
Моя История. Белорусская Американка, или Выборы при диктатуре
Автор: Андрей Санников
Цена: 260 грн
Почни з чому: як великі лідери надихають до дії кожного
Автор: Саймон Сінек
Цена: 250 грн
Отзывов: 1
Тигролови
Автор: Іван Багряний
Цена: 208 грн
Три художні генерації в колекції Тетяни та Бориса Гриньових
Автор: Ольга Балашова, Галина Глеба
Цена: 364 грн
Червона книжечка
Автор: Анна Копилова
Цена: 156 грн
Шлях до ТАК. Як вести переговори, не здаючи позицій
Автор: Роджер Фишер, Вільям Юрі, Брюс Петтон
Цена: 228 грн
Що іноземці мають знати про Америку від A до Z
Автор: Ленс Джонсон
Цена: 300 грн
Як стати мільярдером. Як найбільші в світі виробники створюють грандіозну цінність
Автор: Джон Свекла, Мітч Коген
Цена: 228 грн