Bizlit +380995622563
Подписка на рассылку новостей

Видавництво «Основи»

Видавництво «Основи»

За двадцять років діяльності Видавництва «Основи» світ побачили більше трьохсот видань. Історія Видавництва розпочалась у 1992 році завдяки засновникам Богдану Кравченко і Соломії Павличко. "Основи" також завдячують тривалі підтримці Міжнародного Фонду "Відродження". За 20 років "Основи" продали більше двох мільйонів книжок.

Саме після розпаду СРСР молодій державі критично бракувало літератури українською мовою. Тому Редакційна рада, яку з 1992 до 1999 року очолювала Соломія Павличко, поставила собі за мету дати читачеві незалежної України якісні переклади шедеврів класичної літератури. А також – забезпечити нове покоління студентів навчальними посібниками світового рівня. Важливу роль на етапі становлення видавництва відіграв Міжнародний фонд "Відродження", який багато років лишався його надійним партнером. За підтримки фонду "Основи" зуміли реалізувати низку сміливих задумів та посісти вагоме місце серед книговидавців незалежної України. Цей напрям розвитку продовжився і за роки керівництва Валентини Кирилової, що була директором «Основ» з 1999 по 2011 рік. Вона укріпила позиції видавництва на ринку, випустивши десятки важливих видань.

І в першу чергу видавництву вдячні сьогоднішні провідні економісти – адже саме «Основи» першими презентували переклади найактуальнішої наукової літератури. Підручники «Мікроекономіка» та «Макроекономіка» (П. Семюелсона та В. Нордгауза) та «Основи фінансового обліку» (Г. Велша та Д. Шорта) допомогли студентам початку 90-х здолати перехід до ринкової економіки. А для молодих істориків справжньою знахідкою стало видання в 2001 році книги професора лондонського Університету Нормана Дейвіса «Європа. Історія». Ці півтори тисячі сторінок читаються на одному диханні, тому не дивно, що переклад витримав вже шість перевидань!

Та справжньою гордістю перекладних видань «Основ» лишається серія «Світова класика». Талановиті й досвідчені перекладачі з англійської, німецької, латини, давньогрецької, бенгальської, японської та багатьох інших мов нарешті отримали змогу розкрити свій потенціал в улюбленій роботі, чого були позбавлені за радянських часів. Тому вже дуже скоро на полицях видавництва українською заговорили генії художньої літератури від античності до сьогодення: Аристотель, В. Шекспір, В. Голдінг, Х. Мацуура, Дж. Керуак та інші. І цей список постійно поповнюється! Адже нашими партнерами стали найвідоміші видавництва світу, які надають ліцензії на переклад своїх книжок. Зокрема нещодавно «Основи» порадували шанувальників творчості Франца Кафки збіркою його ранніх творів «Споглядання», стилізованою під першодрук 1912 року.

Не позбавили своєї уваги «Основи» й тих, хто цікавиться філософською думкою. Українські переклади Ф. Ніцше, Сімони де Бовуар, М. Фуко, З. Фройда у числі багатьох інших продовжують впливати на світогляд нових поколінь читачів.

Та найбільше пишаються «Основи» саме власними оригінальними виданнями. Наукові дослідження Д. Наливайка, В. Литвинова, М. Зерова, Л. Курбаса , С. Павличко, Д. Павличка, С. Єфремова стали справжніми надбаннями сучасної україністики. А вихід масштабної десятитомної праці «Україна. Антологія пам’яток державотворення Х-ХХ століття», упорядженої В. Шевчуком, В. Литвиновим, І. Дзюбою, Д. Павличком, О. Сліпушко, Р. Мовчан, Ю. Сливкою, В. Сергійчуком, став безпрецедентною подією. Адже досі мало кому вдавалось окреслити тисячолітній період української історії настільки повно й різнобічно, представивши в одному виданні як суспільно-політичні документи, так і найяскравіші художні твори.

На сьогоднішній день каталог «Основ» налічує більше ніж три сотні найменувань. Видавництво активно розвиває новий напрям – унікальні за змістом та оформленням книжки, задумані й створені молодими українськими авторами. Однією з перших ластівок став англомовний довідник «Awesome Ukraine», в якому умістились найрізноматніші факти про нашу країну, однаково цікаві й іноземним гостям, й навіть самим українцям. У вік електронних книжок «Основи» лишаються вірними первинній ідеї. Видавництво так само прагне дати українському читачеві саме ту літературу, якої вкрай не вистачає на вітчизняному ринку. Тому в найближчих планах «Основ» – неймовірно цікаві дитячі книжки, а також видання, присвячені мистецтву, дозвіллю, гастрономії, дизайну. Тобто книги, не скуті жодним форматом, окрім одного: це будуть видання світового рівня, задоволення від яких починається вже з першого погляду на обкладинку.

 
На странице:
Сортировка:

Книги издательства: Видавництво «Основи»

Awesome Kyiv (Дивовижний Київ)
Автор: Тамара Кравченко
Цена: 156 грн
Awesome Lviv (Дивовижний Львів)
Автор: Тамара Кравченко, Марія Качмар, Кім Фрейзер
Цена: 156 грн
Awesome Odesа
Автор: Ганна Копилова, Дана Павличко
Цена: 137 грн
Абетка з колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Автор: Ганна Копилова
Цена: 228 грн
Весна варварів
Автор: Йонас Люшер
Цена: 0 грн
Вечера на хуторе близ Диканьки
Автор: Николай Гоголь
Цена: 109 грн
Гендер для всіх. Виклик стереотипам
Автор: Тамара Марценюк
Цена: 0 грн
Искусство украинских шестидесятников
Автор: Ольга Балашова, Лизавета Герман
Цена: 728 грн
Кайдашева сім'я
Автор: Іван Нечуй-Левицький
Цена: 208 грн
Коран. Переклад смислів з арабської мови
Автор: <не указано>
Цена: 364 грн
Кримінальний кодекс України / Ілюстраціїї Нікіти Кравцова
Автор: Ганна Копилова
Цена: 228 грн
Лісова Пісня
Автор: Леся Українка
Цена: 109 грн
Мій дідусь
Автор: Катаріна Собрал
Цена: 104 грн
Місто
Автор: Валер'ян Підмогильний
Цена: 208 грн
Моя історія. Білоруська "Американка", або вибори за диктатури
Автор: Андрій Санніков
Цена: 260 грн
Націоналізм, сексуальність, орієнталізм. Складний світ Агатангела Кримського
Автор: Соломія Павличко
Цена: 104 грн
Незалежність очима ТСН
Автор: Валерій Примост
Цена: 468 грн
94 ДНІ. ЄВРОМАЙДАН ОЧИМА ТСН
Автор: Тетяна Пушнова
Цена: 249 грн
Отзывов: 1
Awesome Ukraine
Автор: Тамара Кравченко
Цена: 208 грн
Poo-tee-weet
Автор: Віктор Марущенко, Оля Костирко
Цена: 125 грн
WAR. Journalism from the Front Line
Автор: Ольга Кашпор
Цена: 650 грн
Абетка
Автор: Анна Копилова
Цена: 228 грн
Байки Федра
Автор: Федр
Цена: 80 грн
Будиночок у прерії
Автор: Лора Інголз-Вайлдер
Цена: 125 грн